شناسه خبر: 69039

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=69039

امام جماعت مسجد توحید مهرآباد مشهد:
امام حسین(ع) برای احیای دین امت جدش قیام کرد
مولوی حسن فاضلی مهر گفت: حضرت حسین بن علی(ع) زمانی که دیدند در عراق و کوفه و سرزمینهای مختلف، یزید و امثال او بر مردم حکمرانی می کنند و به عیاشی و خوشگذرانی و تن پروری می پردازد، برای جلوگیری از انحراف دین جدش قیام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی فاضلی مهر در آستانه ماه محرم و ایام سوگواری حسینی، با اشاره به روایت منقول از نبی مکرم اسلام که فرمودند مَن رَأى مِنکُم مُنکَرا فَلیُغَیِّرهُ بِیَدِهِ، فَإن لَم یَستَطِع فَبِلِسانِهِ، فَإن لَم یَستَطِع فَبِقَلبِهِ و َذلِکَ أضعَفُ الإیمانِ اظهار داشت: اگر در جامعه منکر و زشتی را نظاره گر باشیم و بدان بی اهمیتی کنیم؛ کم کم همه جا را فرا می گیرد و باعث از بین رفتن همه اخلاقیات در جامعه می شود.

وی افزود: امام حسین(ع) زشتی های حکومت یزید را دید و برای اینکه این زشتی را به همگان نشان دهد و فسق دستگاه حاکمه را عیان نماید، به همراه خانواده خود به سمت کوفه رهسپار شد.

مولوی فاضلی مهر ادامه داد: حضرت حسین بن علی(ع) زمانی که دیدند در عراق و کوفه و سرزمینهای مختلف، یزید و امثال او بر مردم حکمرانی می کنند و به عیاشی و خوشگذرانی و تن پروری می پردازند، برای جلوگیری از انحراف دین جدش قیام کرد.

وی با اشاره به درگیریهای امروز در جهان اسلام، آن را نشان دوری مسلمانان از تعالیم اسلامی دانست و افزود:  قدر امنیت، وحدت و اتحادی که امروز میان مذاهب مختلف اسلامی در این کشور است را بدانیم چرا که این امنیت مرهون بیداری و آگاهی همه مردم اعم از شیعه و سنی است.

فهرست