شناسه خبر: 125365

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=125365

امام حسین (ع)؛ سرچشمه الگوگیری شهدای هشت سال دفاع مقدس
امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین چابهار اظهار داشت: در دفاع مقدس، حق یک طرف و باطل در طرف دیگر بوده است و شهدا با الگو گیری از قیام امام حسین (ع)، در مقابل باطل ایستادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان مولوی عبدالرحمان ترنج زر امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین چابهار در مصاحبه با خبرنگار ما به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت: مومنان، جان و مال با ارزش خود را برای دفاع از وطن که از وظایف شرعی مسلمانان است، با خداوند متعال معامله می کنند.
وی خاطر نشان کرد: شهدا برای دفاع از ناموس خود و دیگران و احیای امر به معروف و نهی از منکر، در دفاع مقدس، جانانه دفاع کردند.
مولوی ترنج زر افزود مرگ نصیب هر کسی می شود اما آن کس که شهید شود همیشه زنده است و در جنگ دفاع مقدس، آمریکا، اسرائیل و کفر و استکبار به وسیله صدام به ایران حمله کرده بودند.
وی تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید آنهایی که در راه خدا کشته می شوند زنده هستند و نزد خدا روزی داده میشوند و هرگز گمان نکنید که آنها مرده اند.
امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین چابهار اظهار داشت: در دفاع مقدس، حق یک طرف و باطل در طرف دیگر بوده است و شهدا با الگو گیری از قیام امام حسین (ع)، در مقابل باطل ایستادند.
وی‌ بیان‌کرد: هر رهبری که برای رضای خدا رهبری کند و دین اسلام را اصل قرار دهد، خداوند متعال هم آن را یاری می‌کند، که خداوند متعال یاری دهنده امام راحل در رهبری بی نظیرش بود.
مولوی ترنج زر ابراز کرد: ایستادگی، ایثار و فداکاری شهدا در عرصه‌های مختلف تاریخ ایران باعث شده تا آمریکا و اسرائیل از ایران همواره هراس داشته باشند، اما در خصوص دیگر کشورها به خصوص کشورهای عربی، این قضیه برعکس است و آنها از آمریکا و اسرائیل می ترسند.
وی گفت: توکل بر خدا، درس مهم شهدای دفاع مقدس است و اگر این اعتقاد وجود نداشت، جمهوری اسلامی همانند سوریه و افغانستان و پاکستان می شد‌.

فهرست