شناسه خبر: 7057

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=7057

مدرس مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی:
امام راحل از طلایه داران تقریب در جهان اسلام بود
مدرس مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی شهرستان مراوه تپه گفت: حضرت امام خمینی (ره) از طلایه داران تقریب در جهان اسلام بود.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عصام الدین گوگلان با تسلیت ایام رحلت جانگداز حضرت امام خمینی (ره)، اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) از طلایه داران تقریب در جهان اسلام بود که اکثر مسلمانان جهان ایشان را قبول داشتند.

وی با اشاره به اینکه، امام راحل با عمل و کردار خود وحدت را به اثبات رساندند، افزود: حضرت امام خمینی (ره) در پیام خود در تاریخ ۲۳ بهمن ۵۷ یعنی درست یک روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در اوج مسائل متعدد و پیچیده آن روزها به این امر اساسی اشاره داشتند که “ما با مسلمین اهل تسنن یکی هستیم. واحد هستیم که مسلمان و برادر هستیم.”

مدرس مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی در ادامه سخنان خود گفت: حضرت امام خمینی (ره) در ادامه پیام خود فرموده بود، “اگر کسی کلامی بگوید که باعث تفرقه بین ما مسلمانها بشود، بدانید که یا جاهل هستند یا از کسانی هستند که می خواهند بین مسلمانان اختلاف بیاندازند. قضیه شیعه و سنی اصلا در کار نیست. ما همه با هم برادریم”.

آخوند عصام الدین گوگلان تصریح نمود: در سالروز رحلت آن شخصیت والا بر همگان لازم است تا از خط و مشی معمار کبیر انقلاب اسلامی پیروی کنیم و وحدت و اتحاد اسلامی را داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست