شیخ سید حسین توانا:
امام رضا(ع) شخصیتی علمی و فقهی مورد اتفاق مذاهب اسلامی است
شیخ سید حسین توانا از علمای چاه بنارد بستک گفت:شخصیت علمی و فقهی امام رضا(ع) مورد اتفاق همه مذاهب اسلامی است و در همه ی کتب،امام رضا(ع) را صاحب درایت و روایت دانسته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، شیخ سید حسین توانا با نقل اقوال از از بزرگان اهل سنت در خصوص امام رضا(ع) گفت: امام ذهبی (رضی الله عنه) امام رضا(ع) را پیشوای بزرگ جهان اسلام می دانسته و این به معنی مقبولیت شخصیت امام رضا(ع) نزد بزرگان اهل سنت است.

وی افزود:در روایات بسیاری داریم که بزرگان اهل سنت به دیدار امام علی بن موسی الرضا(ع) می رفتند و در این خصوص یکی از شاگردان ابن خزیمه می گوید: ندیدم جایی و در نزد شخصی امام ابن خزیمه (رضی الله عنه) با فروتنی بنشیند مگر در کنار قبر امام رضا(ع).

شیخ سید حسین توانا ضمن تاکید بر برگزاری مراسمات و همایش ها پیرامون شخصیت علمی امام رضا(ع) افزود:بدون شک برگزاری همایش هایی در شناساندن شخصیت امام رضا(ع) بسیار مفید خواهد بود و حضور علمای شیعه و اهل سنت و بحث و تبادل نظر علمی در این خصوص می تواند بسیاری از شبهات در جامعه را از بین ببرد.

وی در پایان ضمن تاکید بر حفظ وحدت و طبیعی بودن وجود اختلافات بین مذاهب اسلامی گفت: این اختلافات دیدگاه ها از قدیم و حتی در بین بزرگان مذاهب اسلامی بوده ولی با این وجود با یکدیگر مباحثه می کردند و هیچ وقت نمی گذاشتند کسی از این اختلاف نظرات سوء استفاده کند و لازم است این رویه را در جهت حفظ وحدت بین شیعه و سنی دنبال کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست