مدرس مدرسه علوم دینی اهل سنت:
امام رضا (ع) در بین تمام جوامع بشری و به‌ ویژه اهل‌سنت جایگاه والایی دارد
مدرس مدرسه علوم دینی اهل سنت ضیائیه شهر فراغی گفت: امام رضا (ع) در بین تمام جوامع بشری و به‌ویژه اهل‌سنت به‌عنوان یکی از امامانی که از انسانیت، دین و کرامت فعالیت و دفاع داشتند، جایگاه والایی دارد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالجلیل فرهمند در گفت و گو با خبرنگار ما از جوار مرقد مطهر امام رضا (ع) گفت: اگر می‌خواهیم در دنیا و آخرت عاقبت بخیر باشیم باید آن چراکه اهل‌بیت(ع) برای ما بیان کردند به آن عمل کنیم.
وی با بیان اینکه، فرهنگ اهل‌بیت (ع) باید به خوبی در بین نسل جوان تبیین شود، افزود: بالاترین مطلبی که اهل بیت (ع) به ما یاد دادند و خواستند که به آن عمل کنیم، این است که ما در مقام تقوا قرار بگیریم.
مدرس مدرسه علوم دینی اهل سنت ضیائیه شهر فراغی با اشاره به اینکه، کرامت به معنای بزرگواری است و اصل کرامت در روایات ائمه معصوم (ع) ملاک دینداری انسان ها شناخته می شود، خاطر نشان کرد: آنچنان که پیامبر اکرم (ص) می فرمایند، “بزرگواری مرد همان دین اوست” و حضرت علی (ع) نیز در  این خصوص می فرمایند: هر که برای خود کرامت قائل باشد، دنیا در نظرش خوار و کوچک می شود.
آخوند عبدالجلیل فرهمند با اشاره به اینکه، آنچه که باید از کرامت در سیره رضوی برای زندگی امروز به کار گرفته شود محبت و دوست داشتن اهل بیت رسول الله می باشد، تصریح نمود: به قول رسول اکرم (ص) که فرمودند: “شما را در اهل بیت خود تذکر و یاد آوری می کنم”، یعنی به آنها محبت کنید و به آنها احترام بگذارید.
وی اظهار نمود: در میان اهل سنت اهل بیت (ع) مقام بلندی دارند و نسبت به آنان احترام بسیار قائل هستند و حقوق آنها را آنگونه که خداوند در شریعت قرار داده است رعایت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست