امام جمعه اهل سنت مسجد ابوبکر صدیق رضوانشهر :
امتی که مجری فرمان الهی باشد هرگز ذلیل و خوار نخواهد شد
حجت الاسلام عزت شیخ در خطبه های نماز جمعه در مسجد ابوبکر صدیق روستای چکچه پشت شهرستان رضوانشهر اظهار داشت: امتی که مجری فرمان الهی باشد هرگز ذلیل و خوار نخواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام عزت شیخ در خطبه های نماز جمعه در مسجد ابوبکر صدیق روستای چکچه پشت شهرستان رضوانشهر اظهار داشت: امتی که مجری فرمان الهی باشد هرگز ذلیل و خوار نخواهد شد.

وی با بیان آیات و روایات به تبیین صفات مومنان پرداخت و با تاکید بر اینکه امروز با تبلیغات سوئی که بر علیه اسلام انجام شده است و دینداری کار دشواری است، افزود: باید تلاش کنیم تا جوانان ما از دین و دینداری فاصله نگیرند و دعا کنیم که خانواده و فرزندانمان در مسیر درست قرار گیرند زیرا همین دعا کردن برای خانواده نیز از صفات اهل ایمان به شمار می رود.

امام جمعه اهل سنت مسجد ابوبکر صدیق روستای چکچه پشت، اجتناب از شهادت دروغ و غیبت و اعمال ناپسند را از صفات اهل ایمان که در قرآن کریم عنوان کرد و گفت: رحمانیت در برابر هم نوعان نیز از ارزش های انسان و صفات مهم مومنان است و بی رحمی در برابر دیگر انسان ها با خصوصیات یک انسان مومن متضاد است.

وی با بیان اینکه مومنان و اهل ایمان از حضور در محافل لغو و بیهوده و باطل اجتناب می کنند، خاطر نشان کرد: اهل ایمان از حضور در محافل لغو و بیهوده دوری می کنند.

حجت الاسلام عزت شیخ  در ادامه سخنان خود قائده رفتاری بزرگان دینی را تشخیص میان گفتن و نگفتن دانست و اظهار داشت: انسان مومن از به زبان آورد سخنان بیهوده پرهیز می کند و اگر در محافل لغو و باطل قرار گیرد سکوت اختیار می نماید.

وی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (ص) در خصوص حب الهی، برخورد مومنان با یکدیگر را کریمانه و حکیمانه خواند و افزود: امت اسلام یک امت واحد است و امروز متاسفانه مسلمانان جهان قادر نیستند آزادنه عمل کنند و به یکدیگر یاری رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست