شناسه خبر: 73157

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=73157

امام جمعه آق قلا :
امت اسلام باید در مقابل حرکات اسلام ستیزی بایستند
آخوند میرزاعلی گفت: امت اسلام باید در مقابل اینگونه حرکات دشمنان اسلام که دارای خوی درندگی و اسلام ستیزی هستند، بایستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالحی میرزاعلی درخصوص توهین مجله فرانسوی به نبی مکرم اسلام (ص) گفت: پیامبر اسلام (ص) منشا رحمت و برکت برای بشریت است و این اقدام مجله شارلی ابدو به ساحت نبی اکرم (ص) وقیحانه بود و حقیر به عنوان یک طلبه أهل سنت اهانت به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام (ص) را محکوم می نمایم.
وی افزود: امت اسلام باید در مقابل این حرکات دشمنان اسلام که دارای خوی درندگی و اسلام ستیزی هستند، بایستند و به آنان نشان دهند که امت اسلام بیدار است و حرمت نبی مکرم اسلام (ص)، اصحاب و اهل بیت ایشان خط قرمز هر مسلمانی است.
امام جمعه آق قلا بیان کرد: پیامبر اکرم “رحمت للعاملین” است و شعار ایشان فراتر از شعار یک امت یا مذهب است که برای همه امت ها رحمت می باشند.
وی با اشاره به آیات قرآنی افزود: قرآن کریم می فرماید «وما ارسلناک الا رحمه للعالمین»؛ خداوند متعال به پیامبر اسلام می فرماید ما تو را جز رحمتی برای جهانیان نفرستاده ایم.
آخوند عبدالحی میرزاعلی تصریح نمود: پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) برای مسلمانان مقدس است و هیچ کسی نباید این حق را به خود بدهد که به شخصیت مورد احترام همه مسلمانان توهین و بی احترامی کند.
وی با تاکید براینکه، پیامبر (ص) مبعوث شد تا کرامت نفس و اخلاق در جامعه احیاء شود و رفتار انسان ها، مبنا و ملاک پیدا کند، خاطر نشان کرد: پیامبر اکرم (ص) به رسالت الهی مبعوث شدند تا فطرت انسانها را بیدار کرده و باور و اعتقاد را بر اساس دیدگاه توحیدی بنا کنند.
امام جمعه آق قلا اظهار کرد: یکی از فضائل پیامبر اکرم (ص) حسن خلق است و حسن خلق، روش تبلیغی پیامبر (ص) است و هدف پیامبر (ص) آشنایی مردم با مکتب اسلام است.
آخوند میرزاعلی افزود: مکتب اخلاقی پیامبر گرامی اسلام، راه رسیدن مردم به خداست و این حُسن خلق از صفات پیامبر است که خداوند متعال آن را ستایش کرده است.

فهرست