رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان:
امروزه در در جامعه جهانی و اسلامی هیچ مسئله ای با اهمیت تر از مسئله فلسطین نیست
حجت الاسلام و المسلمین باوقار با اشاره به اینکه امروزه در در جامعه جهانی و اسلامی هیچ مسئله ای با اهمیت تر از مسئله فلسطین نیست، گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دشمنان جهانی اسلام، بخشی از خانه مسلمین را برای حمله به امت اسلامی و برای مبارزه با خواسته ها و حرکات آنها، سنگر قرار داده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین باوقار، رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه ضمن گرامیداشت روز قدس، اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) با در دست گرفتن پرچم فلسطین، مسلمانان را به ابراز مخالفت با رژیم صهیونیستی فراخواندند و روز قدس را به عنوان روز اسلام معرفی کردند.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان بیان کرد: امام خمینی(ره) با تیز بینی خاصی  فلسطین را از دایره عربی و در چارچوب مناسبات سیاسی بین شخصیتها و پایتختهای عربی خارج کردند و این روز را در گستره جهان اسلام مطرح کردند.

وی تصریح کرد: اقدام حضرت امام  روح تازه ای به کالبد فلسطین دمید و در سطح جهان اسلام انرژیهای تازه‌ای برای دفاع از آرمان فلسطین به صحنه آورد و طرح های عربی را که بر محور سازش تنظیم شده بود خنثی نمود و بر روند بین المللی سازش تاثیرات عمیقی بر جای گذاشت، به گونه ای که ما شاهدیم طی چند سال اخیر، علیرغم فشار روزانه‌ای که امریکا، اروپا، صهیونیسم جهانی و برخی دولتهای عربی برای حل ظالمانه مسئله فلسطین یعنی هضم فلسطین در حلقوم رژیم صهیونیستی تلاش می کنند، اما به توفیقی دست نیافتند.

استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان شد: امروزه نیروهای مقاومت نظیر جنبش حماس و جهاد اسلامی و دیگر گروههای مقاومتی به عنوان نماد و نماینده فلسطینیها شناخته شده اند و جریان سازشکار با وجود برخورداری از پشتیبانی قاطع سیاسی، دیپلماتیک و مالی قدرتهای جهانی نمی تواند روند خیانت واگذاری فلسطین را پیش ببرد.

نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت با اشاره به اهمیت سرزمین قدس تاکید کرد: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله تا هفده ماه بعد از هجرت به مدینه، به سوی قدس نماز می خواند و آن حضرت در مدینه ۱۷ ماه به سوی بیت المقدس نماز می خواند تا اینکه [از سوی خداوند] به کعبه برگردانده شد.

وی یادآور شد: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله علاوه بر ۱۳ سالی که در مکه به سوی مسجد الاقصی نماز می خواند، بعد از هجرت نیز تا سال دوم هجری زمان نماز و نیایش های مذهبی، بیت المقدس را قبله خود قرار می داده، از این رو این شهر شریف، قبله نخستین مسلمانان شناخته می شود.

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان در ادامه به روایتی از امیرمؤمنان علی علیه السلام «اربعه من قصور الجنه فی الدنیا: المسجد الحرام و مسجد الرسول صلی الله علیه و آله و مسجد بیت المقدس و مسجد الکوفه؛ چهار بنا در روی زمین از کاخهای بهشتی است .مسجدالحرام، مسجد رسول الله صلی الله علیه و آله، مسجد بیت المقدس و مسجد کوفه » در راستای اهمیت مسجد قدس و سرزمین فلسطین بیان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین باوقار با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبر مدظله العالی در اهمیت روز قدس و فلسطین تاکید کرد: امروزه در در جامعه جهانی، انسانی و برای امت اسلامی هیچ مسئله ای به اهمیت مسئله فلسطین نیست.

نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان اضافه کرد: بنا به فرمایش امیرالمومنین، امام علی علیه السلام، یک نماز در بیت المقدس [معادل] هزار نماز است.

وی ادامه داد: در موضوع اشغال سرزمین مقدس فلسطین، مسئله فقط غصب خانه مسلمین نیست، بلکه با توجه به سخن رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای، مسئله این است که دشمنان جهانی اسلام، بخشی از خانه مسلمین را برای حمله به امت اسلامی و برای مبارزه با خواسته ها و حرکات آنها، سنگر قرار داده اند.

حجت الاسلام والمسلمین باوقار در پایان ضمن گرامیداشت روز قدس و محکوم کردن اقدامات ظالمانه اشغالگران در سرزمین فلسطین، خاطر نشان کرد: اینجانب امیدوارم ملت شریف ایران و مردم فهیم هرمزگان در روز قدس حمایت خود را به گوش جهانیان برسانند و تکرار کنند که ملت ایران همواره مانند سال های گذشته در کنار فلسطین خواهد بود و این حمایت جهانی تا آزادسازی قدس ادامه خواهد داشت.

فهرست