امام جمعه اهل سنت شهر اهل:
امروز از مقاومتی در کشورهای جنگ زده صورت می گیرد حاصل یادگیری از انقلاب اسلامی ایران است
کسی وارد بهشت خواهد شد که دارای دلی رحیم باشد و نسبت به مسلمانان دیگر با مهربانی رفتار نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از فارس، شیخ ناصر صمدی امام جمعه اهل سنت شهر اهل در خطبه های نمازجمعه این شهر ضمن بیان نکاتی در خصوص اهمیت شرکت در نماز جمعه عنوان نمود: خوب است عبادات ما دارای اولویت باشد و بر اساس اولویت ها و اهمیت به آنها پرداخته شود.
ایشان ادامه داد: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بنام روز قدس نام گذاری شده است. امروز از مقاومتی در کشورهای جنگ زده صورت می گیرد حاصل یادگیری از انقلاب اسلامی ایران است.
امام جمعه اهل سنت شهر اهل با بیان سخنی از پیامبراکرم(ص) با موضوع تنش در میان کشورهای اسلامی افزود: ثمره این تنش ها و تفرقه بین مسلمانان به نفع رژیم های غاصب است. در واقع از عصر پیغمبر تا به امروز که اسلام ناب محمدی در جریان است هر جا فتنه ای ایجاد شده دست قوم یهود محور آن فتنه بوده است.
شیخ ناصر صمدی با بیان اینکه محوریت کاری که قوم یهود صورت می دهد ایجاد دوگانگی در بین امت اسلام است گفت: متاسفانه مسلمانان آنگونه که باید بر اساس سنت رسول الله اقدام نمایند عمل نکرده اند. امروزه مسلمان کشی در بین کشورهای اسلامی وجود دارد‌. امام جمعه اهل سنت شهر اهل با اذعان اینکه همین دودستگی ها و جنگ زدنی ها بین جوامع اسلامی عمق در تاریخ کشورهای اسلامی دارد و سالهاست که کشورهای اسلامی با جنگ روبرو هستند ادامه داد: اگر مسلمانی قصد کشتن مسلمان دیگری را داشته باشد هر دو جهنمی خواهند بود. منافقین به سنت الهی و پیغمبر آگاه هستند و می دانند چگونه از طریق سنت های مسلمانان در بین آنها تفرقه ایجاد نمایند.
ایشان با عنوان اینکه داعش ثمره همین اختلاف هاست که جریانی ناخلف در بین مسلمانان شکل گرفته بود ادامه داد: وجود داعش و رفتارهای که آنها صورت می دادند که نشان از عدم وحدت رویه در بین کشورهای اسلامی بود یعنی اینکه چهره منفوری از اسلام و مسلمین در بین مردم کشورهای جهان نمایش داده شود.
امام جمعه اهل سنت شهر اهل در پایان اذعان نمود: هر چقدر اختلافات در بین مسلمانان بیشتر باشد پیشرفت تا کمتر خواهد بود و اگر وحدت رویه ما بیشتر گردد پیشرفت و آبادانی در بین مسلمانان شاهد خواهیم بود. کسی وارد بهشت خواهد شد که دارای دلی رحیم باشد و نسبت به مسلمانان دیگر با مهربانی رفتار نماید.

فهرست