شناسه خبر: 61646

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=61646

مدرس حوزه علمیه اهل سنت محمدیه تالش:
امروز اگر قدس را فراموش کنیم، اسلام را فراموش کرده ایم
حجت الاسلام رحیم ‌اله صابری، مدرس حوزه علمیه اهل سنت محمدیه شهرستان تالش ضمن تاکید بر اهمیت روز جهانی قدس، گفت:امروز اگر قدس را فراموش کنیم، اسلام را فراموش کرده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، از گیلان، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روزی است که امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۸ آن را با نام روز جهانی قدس، برای حمایت از مردم فلسطین معرفی فرمود و از مسلمانان جهان خواست که برای کوتاه کردن دست رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آن به هم بپیوندند. این هوشیاری و این نامگذاری امام راحل منجر شده که هرساله علاوه بر ایران اسلامی در بسیاری از کشور های جهان مردم به گرامیداشت این روز بزرگ بپردازند.

در همین راستا حجت الاسلام رحیم ‌اله صابری، مدرس حوزه علمیه اهل سنت محمدیه شهرستان تالش و امام جمعه مسجد محمد رسول الله (ص) اسالم در گفت و گو با خبر نگار شعبه گیلان ضمن تاکید بر اهمیت روز جهانی قدس برای جوامع بشری و به خصوص مسلمانان جهان، اظهار داشت: زنده نگه داشتن روز قدس بسیار حائز ارزش و اهمیت است و حضرت امام راحل(ره) با نامگذاری روز قدس امت اسلام را متحد ساخت و شاید اگر روز قدس نبود، امروز مساله فلسطین در کشورهای اسلامی جهان فراموش شده بود.

وی با اشاره به بیانات بنیانگذار انقلاب اسلامی پیرامون ارزش و اهمیت مسجد الاقصی، خاطر نشان کرد: امروز اگر قدس را فراموش کنیم، اسلام را فراموش کرده ایم و در برابر ظلم و ستمی که مردم مظلوم آن دیار مقدس متحمل می شوند کوتاه آمده ایم.

مدرس حوزه علمیه اهل سنت محمدیه تالش با تاکید بر اهمیت روز قدس، اضافه کرد: همه مسلمانان و همه آزادی خواهان جهان می بایست در برابر غصب سرزمین های اشغالی موضع روشن خود را اعلام دارند و نباید سکوت پیشه کنند و یا منفعلانه عمل کنند، زیرا سکوت زمینه تجاوز را بر سرزمین های اشغالی فراهم می سازد و عرصه مبارزه را برای جبهه مقاومت در فلسطین اشغالی تنگ خواهد کرد.

حجت الاسلام رحیم ‌اله صابری با اشاره به روز های پایانی ماه مبارک رمضان پیشاپیش عید سعید فط را به مقام معظم رهبری، ملت مسلمان ایران اسلامی و همه مسلمانان جهان تبریک گفت و ضمن تقدیر و تشکر از جهادگران عرصه سلامت، ابراز امیدواری کرد: عید فطر، عید بزرگ مسلمانان است و از فضیلت زیادی برخوردار است و  ان شاالله نماز عید فطر امسال نیز با وحدت و با رعایت کامل مسایل بهداشتی در مساجد برگزار شود.

فهرست