خطیب جمعه نودشه:
امروز داری ضریب امنیتی بالای هستیم واین در سایه زحمات دستگاه امنیتی کشور ونیروهای مخلص امنیت کشور است
ماموستا احمد مبارکشاهی: امروز داری ضریب امنیتی بالای هستیم واین در سایه زحمات دستگاه امنیتی کشور ونیروهای مخلص امنیت کشور است/دشمنان  به دنبال کم رنگ کردن عقاید مسلمانان هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه، نماز جمعه این هفته نودشه با شکوه خاصی در محل مسجد جامع شهر مرزی نودشه برگزار گردید در خطبه این هفته ماموستا احمد مبارکشاهی امام جمعه نودشه مطلب خود را به یک بحث دینی ودو بحث اجتماعی اختصاص داد. وی بحث  در رابطه با  عقیده اسلامی واثرات آن در زندگی مسلمان پرداخت و گفت: متاسفانه امروز عقاید وباورهای مردم سست وضعیف شده است ودشمنان اسلام با برنامه ریزی خاص خود به دنبال هر چه کم رنگتر کردن آن هستند ، لذا باید مسلمان از عقاید صحیح آگاه باشد تا با آنها پروردگارش را ملاقات نماید.

ماموستا مبارکشاهی با استناد به حدیث پیامبر که در جواب سوال جبرائیل از ایمان پرداخت وخاطر نشان کرد: ایمان به خدا بزرگترین ومهمترین ارکان ایمان است ودیگر اروان آن همانند فرع وشاخه های این تنه ی اصلی درخت ایمان هستند وبر آن تکیه دارند.

امام جمعه نودشه ایمان به خدا را به سه بخش ۱. ایمان به ربوبیت ۲. ایمان به الوهیت ۳. ایمان به اسمائ حسنی وصفات خداوند نامبرد .

وی در ادامه بطور مفصل با استناد به آیات قرآن به توضیح چکونگی ایمان به ربوبیت پرداخت سپس بر ضرورت یاد آوری عهد وپیمانی وکه به خدا دادیم متذکر شدند واین پیمان را واجب دانست.

امام جمعه شهر مرزی نودشه در بخش دیگر از خطبه خود به مسئله امنیت اشاره کرد ودر ادامه گفت: علی رغم مشکلات زیادی که در بحث امنیت اقتصادی وسیاسی که داریم اما امروز از لحاظ فیزیکی داری ضریب امنیتی بالای هستیم واین نیز میسر نیست الا مگر در سایه زحمات دستگاه امنیتی کشور ونیروهای مخلص امنیتی ولذا در این هفته که روز نیروهای امنیتی است به نیابت از مردم مرز دار نودشه از تلاشها وزحمات نیروهای امنیتی تشکر می کنم و برای این عزیزان آرزوی توفیق دارم.

ماموستا مبارکشاهی در پایان سخنان خود با توجه به سیل ویرانگر اخیر ومیزان خسارات وارده به هم وطنان عزیزمان ولزوم کمک رسانی به آنان بعنوان یک وظیفه دینی وملی خواستار مساعدتهای بیشتر به آنان گردیدو تاکید کرد:ستادی تحت نظر امام جمعه پاوه به نام ستاد اخوت وحمایت تشکیل گردیده وما هم باید تکلیف خود را به نحو احسن انجام دهیم وبه همین منظور در محل مرکز نیکو کاری نودشه کمکهای مردم جمع اوری می شود ویک دستگاه خودرو نیز در داخل شهر اعزام وانشالله مردم عزیز همکاری لازم را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست