شناسه خبر: 23567

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=23567

خطیب جمعه اهل سنت :
امنیت، ره آورد فعالیت های نیروی انتظامی است
شيخ ابراهیم زارعی گفت: امنیت مهمترین دستاورد فعالیت های شبانه روزی نیروی انتظامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان شیخ ابراهیم زارعی خطیب جمعه اهل سنت استان  هرمزگان، در گفتگو با پایگاه خبری ـ اطلاع رسانی ما به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: قرآن کریم «امنیت» را از اهداف بلند استقرار حاکمیت اللّه و ثمره حکومت صالحان می داند.

وی عنوان کرد: در طول تاریخ حیات بشر، امنیت و آرامش از نیازهای اصلی زندگی انسانی بوده، تا جایی که بعضی آن را بعد از نیازهای اولیه بدن، مهم ترین نیاز بشر دانسته اند.

شیخ ابراهیم زارعی ادامه داد: استقرار نظم و امنیت و تأمین آسایش عمومی، از وظایف مهمی است که قانون اساسی آن را بر عهده نیروی انتظامی نهاده است.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی وظیفه داشته که  با اقتدار کامل در ایجاد امنیت جامعه بکوشد و عوامل اخلال گر را شناسایی و سرکوب نماید تا در سایه این حرکت، فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شکل گرفته و رشد کند.

خطیب جمعه اهل سنت در پایان گفت و گو به سخنان گهر بار مقام معظم رهبری مدظله العالی با مضمون «مسأله نیروی انتظامی، البته یک مسأله اساسی و مهم است. اگر ما بخواهیم ضروریات زندگی بشر را در فصول عمده خلاصه کنیم، یک فصل از این چند فصل، فصل امنیت است. بدون امنیت، نه خوراک لذتی می بخشد، نه خانواده انسی ایجاد می کند و نه شغل و درآمد فایده ای می بخشد. امنیت که نبود، هیچ چیز نیست… نیروی انتظامی باید پناه دل های خائف و ترسان و جان هایی که احساس می کنند از سوی یک انسان یا جمع و مجموعه ای تهدید می شوند، باشند. وجود نیروی انتظامی، باید اساس امنیت را در بیننده به وجود بیاورد. این شأن نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی است» در راستای ضرورت وجود نیروی انتظامی اشاره کرد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست