شناسه خبر: 2686

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2686

امام جمعه اهل سنت قروه:
امنیت ایران اسلامی در خاورمیانه بی‌مانند است
امام جمعه اهل سنت قروه گفت: امنیت امروز کشور ایران در بین کشورهای خاورمیانه با وجود تمامی فشارها و تحریم‌ها دشمنان مثال زدنی و بی‌مانند است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا نوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع قروه، اظهار کرد: ۲۹ فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را به تمامی ارتشیان جمهوری اسلامی ایران تبریک می‌گویم.
وی ضمن گرامیداشت و تبریک نیمه شعبان گفت: این روز به روایت اهل تشیع روز ولادت حضرت امام مهدی(عج) است و به همین مناسبت این هفته را به نام هفته سربازان گمنام امام زمان نام‌گذاری کرده‌اند.
وی تصریح کرد: سربازان گمنام انسان‌های والایی هستند که در عرصه امنیت تلاش و شب و روز برای تامین امنیت و آسایش مردم از جان و دل مایه گذاشته‌اند.
وی با اشاره به برخی اقدامات سربازان گمنام در سال گذشته گفت: از بین بردن ۱۸ گروهک تروریستی و تیم وابسته به داعش را که آماده تخریب و ایجاد نا امنی در بین مردم بودند با تلاش مجاهدانه این عزیزان خنثی شده است.
امام جمعه اهل سنت قروه خاطرنشان کرد: سربازان گمنان در عملیات‌های مختلف۱۰۰ نفر از عناصر وابسته به داعش دستگیر و شناسایی کرده‌اند.
ماموستا نوری اضافه کرد: سربازان عرصه امنیت با ایثار و از خودگذشتگی اجازه کوچکترین ایجاد نا امنی را به دشمنان نداده‌اند.
وی به برخی از فعالیت‌های سربازان گمنان امام زمان در مقابله با باندهای حرفه‌ای توزیع مواد مخدر هم اشاره کرد و گفت: مقابله با تمامی توطئه‌هایی که از جانب دشمنان برای ایجاد اختلاف و شکاف قومی و مذهبی در منطقه شکل می‌گیرد از دیگر افتخارات سربازان گمنام است.
ماموستا نوری افزود: مقابله با مفسدان اقتصادی و محتکرین که به مشکلات اقتصادی دامن می‌زنند از دیگر اقدامات قابل توجه و ارزشمند سربازان گمنام است.
وی گفت: اینها تنها بخش کوچکی از اقدامات و فعالیت‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) است که به حقیقت سایر اقدامات آنان همچون نامشان گمنام است.
امام جمعه اهل سنت قروه خاطر نشان کرد: فرقه‌ها و احزاب و گروهک‌های قومی و مذهبی مختلفی وجود دارد که دائما در حال تخریب نظام و امنیت هستند که لازم است مردم با آگاهی بیشتری با این افراد مقابله نمایند.
ماموستا نوری در بخش دیگر از خطبه‌های این هفته به بیان اهمیت امنیت و آرامش از دیدگاه قرآن و سنت پرداخت و گفت:نخستین اولویت تمامی پیامبران ایجاد امنیت و آرامش برای مومنان و امتشان بوده است.
وی اظهار داشت: در حکومت‌های دینی همه تابع قوانین پیامبر خود بوده‌اند و ماهم تابع دستورات پیامبر گرامی اسلام هستیم، اما مسیحیت و یهودیت خلاف دستورات دینشان در تلاشتند که جامعه را به آشوب و انسان‌ها را به طرف فساد اخلاقی سوق دهند.
وی عنوان کرد: امروزه یهودیت با تولید فیلم‌های مبتذل و کارهای غیر فرهنگی امنیت انسان‌ها را به خطر و به نوعی جامعه را به سمت پوچی و زندگی حیوانی هدایت می‌کند
امام جمعه اهل سنت قروه به زندگانی حضرت ابراهیم (ع) اشاره کرد و گفت: حضرت ابراهیم مورد قبول تمامی ادیان الهی است، وقتی خدا به ایشان برای ایجاد خانه‌ای بنام بیت‌الله دستور داد تا مردمان برای عبادت خدا به سوی این خانه بیایند و حضرت ابراهیم فرمود« ای خداوند جهانیان این مکان و این شهر را (مکه مکرمه) پر از امنیت خود بنما مخصوصا امنیت کسانی که به تو ایمان می‌آورند و رزق و روزی را به آنان عطا فرمایی و خداوند در ادامه فرموند حتی کفار هم از امنیت برخودار خواهند بود، اما کمتر از مومنان چراکه عذاب اصلی آنان در روز آخرت است».
کرد: حیات و رزق و روزی انسان‌ها در گرو امنیت جامعه است، چراکه در خانه و شهر و دیاری که امنیت وجود داشته باشد روز به روز مردم آن جامعه سر بلند می‌شوند.
وی با بیان اینکه خداوند متعال امنیت را از بزرگترین نعمات معرفی و برای همین نعمت بر مومنان منت می‌گذارد، گفت: پیامبر(ص) در این باره می‌فرمایند «هرکدام از شما مومنان اگر شب بخوابد و صبح بیدار شود که جسمش سالم باشد و امنیت داشته باشد همانند آن است که آن فرد و در دیار و منطقه و خانه خود تمام دنیا را دارد».
امام جمعه اهل سنت قروه اضافه کرد:‌حضرت رسول می‌فرمایند نعمت امنیت و نعمت سلامتی دو نعمت هستند که خیلی از انسان‌ها نسبت به این دو نعمت غافلند که ما باید دائماً یادآور این دو نعمت بزرگ باشیم.
وی افزود: امروزه کشور ما نسبت به سایر کشورهای واقع در خاورمیانه با توجه به تمامی فشارها و تحریم‌ها که بر ملت و کشور وجود دارد دارای بهترین امنیت در سطح منطقه است که آن هم به وسیله درایت حافظان امنیت کشور بدست آمده است.
ماموستا نوری اذعان کرد: تمامی آثاری که در کشور سوریه بود در عرض کمتر از دو سال تخریب شدند و هزاران نفر از مردمان آن دیار از بین رفتند که همگی بخاطر نبود امنیت پایدار در میان کشورشان بود و ما باید همیشه شکرگذار نعمت‌های خداوند بخصوص امنیتی باشیم که در جامعه از آن برخورداریم هستیم.
وی خاطرنشان کرد: نباید به حرف‌های رسانه‌های بیگانه که دائما در حال ایجاد تفرقه در میان مردم کشور هستند اعتنا کنیم چرا که قطعا صلاح جامعه ما را نمی‌خواهند و اگر خدایی نکرده مشکلی پیش بیاید تنها کسی که متضرر می‌شود مردم بی گناه جامعه خواهند بود.
امام جمعه اهل سنت قروه تاکید کرد: باید با بصیرت تمام نسبت به امنیت و آرامشی که امروز در کشور داریم حساس باشیم تا دشمن نتواند امنیت و عزتمان را خدشه دار کند.
ماموستا نوری اضافه کرد: در خواست تمامی علما هوشیاری مردم نسبت به گروهک‌ها و فرقه‌های گوناگون است چراکه خواسته‌های آنان مشروعیت ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست