امام جمعه کامیاران:
امنیت ایران با وجود تمام توطئه‌های دشمنان پایدار و خلل ناپذیر است
امام جمعه کامیاران گفت: امنیت ایران با وجود تمام توطئه‌های دشمنان پایدار و خلل ناپذیر است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا توفیق قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع کامیاران با اشاره به هفته وزارت اطلاعات و روز سربازان گمنام امام زمان (عج) اظهار کرد: آغاز نیمه شعبان و سالگرد تشکیل وزارت اطلاعات و روز سربازان گمنام امام زمان(عج) را به همه ملت ایران تبریک عرض می‌کنم.
وی تصریح کرد: سال ۶۳ که وزارت اطلاعات تاسیس شد نیروهای خدوم این نهاد انقلابی با مقابله با فعالیت‌های گروه‌های ضد انقلاب و نظام جمهوری اسلامی از جمله منافقین وغیره شروع کردند به گونه‌ای که هیچ حکومتی در ابتداء کار خود با این هجمه توطئه مواجه نشده است.
وی اضافه کرد: وزارت اطلاعات همواره برای حفاظت و تامین آرامش کشور تلاش کرده و زحمت کشیده است.
وی با بیان اینکه وجود امنیت در هر کشورعامل اصلی پیشرفت آن کشور است، اضافه کرد: وزارت اطلاعات با اطلاع پیدا کردن ازفعالیت‌های گروهک‌ها و کسانیکه به دنبال برهم زدن امنیت کشور و یا قصد ایجاد تفرقه دارند، خیلی از توطئه‌های ضد انقلاب وعوامل وابسته به بیگانگان را ناکام گذاشته‌اند.
وی تصریح کرد: اگر به امنیت کشورهای همسایه و منطقه نگاه و آن را با امنیت کشور خود مقایسه کنیم این امنیت عظیم ما گویای این واقعیت است که در شرایط کنونی و با وجود برنامه‌ریزی گسترده دشمن در راه‌اندازی جنگ اقتصادی برای مقابله با آنها باید همت همگانی داشته باشیم تا بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.
وی خاطرنشان کرد: تلاش دشمن برای تعمیق اختلاف سیاسی، اجتماعی و قومی مذهبی در سایه تلاش نیروهای خدوم وزارت اطلاعات در استان کردستان کلا خنثی شده و اقدامات ارزشمندی انجام گرفته است.
وی با بیان اینکه ۱۸ هسته عملیاتی وابسته به گروه‌های تکفیری و تروریستی شناسایی و منهدم و بیش از یکصد نفر از عناصر وابسته به داعش وسایر گروهک‌های تکفیری نیز دستگیر شده‌اند، گفت: یکصد و پنجاه نفر دیگر نیز که به نوعی برای آنها کار می‌کردند شناسایی شدند.
ماموستا قربانی در ادامه با اشاره به چیزهای که موجب نجات انسان می‌شوند گفت: یکی از این موارد کلام خدا و احادیث رسول الله (ص) است که اگر آنها را انجام دهیم از هلاکت نجات پیدا می‌کنیم، گفت: هلاک به این معنی نیست که ظاهرا” ازبین برویم بلکه هلاک معنوی است یعنی از ایمان خارج می‌شویم».
وی اذعان داشت: خدای متعال بندگان خود را بیدار و هشدار می‌دهد که براستی ایمانداران رستگار شدند، اما نه همه ایمانداران بلکه ایماندارانی که در نمازهایشان خاشع هستند.
وی با بیان اینکه خاشع و خشوع به معنی فروتنی و ترس قلب است که انسان خود را در مقابل خدا کوچک بداند، اذعان داشت: خشوع عبارت است از آرامش و التفات نکردن به چیزهای که خارج از نماز هستند یکی از این کارها این است که انسان در هنگام نماز خود را به حرکات زیاد مشغول کند.
وی اضافه کرد: در هنگام نماز به سجده گاه خود متوجه شویم و فکر کنیم که در حضور پروردگار و مشغول گفتگو هستیم.
وی با بیان اینکه ایماندار واقعی کسی است که از بیهوده‌گری و معصیت دوری کند، گفت: یعنی اگر انسان قلبش از خدا غافل باشد به سوی شرک می‌رود و در جای دیگر می‌فرماید «ایمانداران واقعی کسانی هستند که زکات پرداخت می‌کنند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست