امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول ا...(ص) اسالم:
امنیت و آرامش امروز کشور حاصل فداکاری مردان خدا است
حجت الاسلام رحیم ‌اله صابری ، امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول ا... (ص) اسالم در خطبه های نماز جمعه گفت:امنیت و آرامش امروز کشور حاصل فداکاری مردان خدا است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، حجت الاسلام رحیم ‌اله صابری ، امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول ا… (ص) اسالم در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم می فرماید؛ ما به کسانی که نسبت به نعمت های الهی شکرگزار هستند، در آخرت پاداش می دهیم، اظهار داشت: مضمون این آیه شریفه این است که باید شکرگزار نعمت هایی با شیم که خداوند به ما عطا فرموده است.

وی صحت و سلامتی و امنیت و آرامش را از مهم ترین نعمت های الهی برای انسان عنوان کرد و افزود: این دو نعمت بسیار ارزشمند است و تنها افرادی که از آن بی بهره اند، ارزش و اهمیت آن را درک می کنند، پس باید شکرگزار نعمت های بی شمار خدادادی باشیم و قدر این نعمت ها را  بدانیم.

امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول ا…(ص) اسالم با اشاره به اهمیت برخورداری از امنیت در جامعه آن را حاصل جانفشانی مردان خدا دانست و گفت: باید قدر دان مردان بی داعا و حافظ امنیت کشور باشیم که با ایثار و فداکاری در راه اسلام قدم بر می دارند و در مقابل دشمنان قسم خورده مسلمین مقاومت و ایستادگی می کنند و اجازه نفوذ و ایجاد توطئه و دسیسه را به آنان نمی دهند.

وی با بیان ایات و روایات، وجود عالمان و بزرگان دینی را موجب فراهم شدن برکات بین امت اسلامی دانست و اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) و بزرگان دینی همواره تاکید می کردند که امت اسلام باید قدردان نعمت هایی که خداوند متعال به آنان ارزانی می دارد، باشد.

حجت الاسلام رحیم ‌اله صابری در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر اینکه خداوند اسراف کنندگان را دوست ندارد، خاطر نشان کرد: اجتناب از اسراف و ریخت و پاش های بی مورد باید مورد توجه همه اقشار جامعه قرار گیرد، زیرا همانطور که شکر نعمت موجب فزونی نعمت می شود اسراف کردن، برکت اموال را از بین می برد و آثار منفی به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست