شناسه خبر: 1878

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1878

امام جمعه اهل سنت بخش اسالم :
امنیت و آرامش امروز کشور را مدیون سپاه پاسداران هستیم
حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم با اشاره به اقدام آمریکا مبنی بر تروریسم خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، این اقدام کورکورانه را محکوم کرد و گفت : نیروهای مخلص سپاه پاسداران همواره مدافع امنیت و آرامش ملت ایران و سایر ملت های مسلمان منطقه بوده اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم با اشاره به اقدام آمریکا مبنی بر تروریسم خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، این اقدام کورکورانه را محکوم کرد و گفت : نیروهای مخلص سپاه پاسداران همواره مدافع امنیت و آرامش ملت ایران و سایر ملت های مسلمان منطقه بوده اند .

وی ضمن تشکر و قدردانی از نیروهای سپاه ، اظهار داشت : اینکه امروز ما در امنیت و آرامش زندگی می کنیم و با آرامش کامل در مساجد نماز جماعت بر پا می نماییم به خاطر رشادت های نیروهای سپاه و سایر نهاد های امنیتی است و باید قدردان سپاه پاسداران باشیم .

امام جمعه اهل سنت مسجد فاروق اعظم اسالم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در ماه پر برکت شعبان قرار داریم ، ماهی که باید در آن برای مهمانی بزرگ خدا آماده باشیم ، افزود : انسان باید هر لحظه و هر زمان خود را برای ملاقات با حق و حقیقت آماده کند و در روایات داریم که خداوند متعال به بندگان مومن خود وعده دیدار با حق را داده است .

وی نماز با اخلاص مومن را همان دیدار با پروردگار متعال عنوان کرد و گفت : انسان برای محقق شدن  دیدار با خدا در دنیا باید هر عملی را با خلوص نیت انجام دهد .

حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی با تاکید بر این اینکه نماز را باید به گونه ای به جا آوریم که گویی در محضر خدا قرار داریم و با خدای خود سخن می گوییم ، افزود :  همانطور که در گفت و گو با بزرگتر خود ادب و احترام را رعایت می کنیم ، در  نماز نیز باید چندین برابر بیشتر رعایت ادب و احترام وجود داشته باشد .

وی اظهار داشت : هر عملی با اخلاص و صداقت همراه باشد یعنی انسان در عمل خود خدا را در نظر گرفته است و این همان دیدار با خداوند متعال است و در روایت داریم که حتی فکر کردن به خداوند متعال دیدار با او می باشد .

امام جمعه اهل سنت بخش اسالم با بیان حدیثی از رسول خدا (ص) ، گفت : صدقه قبل از این که به دست فقیر برسد به دست خدا خواهد رسید .

وی با بیان اینکه هر عملی که برای رضای خدا باشد دیدار با خدا است ، افزود : اگر طول عمر خود را بنگریم مشاهده خواهیم کرد که چه اعمالی ما را از خداوند متعال دور کرده و چه اعمالی نیکی را از دست داده ایم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست