شناسه خبر: 2692

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2692

امام جمعه دهگلان:
امنیت و سلامت دو سرمایه بزرگ در هر جامعه است
امام جمعه دهگلان با بیان اینکه امنیت و سلامت دو سرمایه بزرگ در هر جامعه است، گفت: سربازان گمنام نقش مهمی در تامین امنیت و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان در کشور دارند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا عنایتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دهگلان، ضمن تبریک مناسبت‌های مختلف روز ارتش، روز جوان، روز پاسدار و روز سربازان گمنام اظهار کرد: امروزه امنیت کشور جمهوری اسلامی ایران مرهون تلاش و زحمات سربازان گمنام است.
وی تصریح کرد: اشرار و دست‌نشانده‌های دشمنان در مقاطع زمانی مختلف همواره قصد ایجاد نا امنی در مملکت ما را داشته و دارند اما با هوشیاری کامل نیروهای امنیتی و اطلاعاتی تا اکنون نتواسته‌اند به اهداف شومشان برسند و براستی این امنیت و آرامشی که در کشور داریم مرهون تلاش و ایثارگری آنان است.
وی خاطرنشان کرد: موضوع امنیت و آسایش انقدر مهم است که خداوند در قرآن کریم به آن اشاره داشته و خود را بعنوان صاحب بیت معرفی می‌کند.
امام جمعه دهگلان افزود: خداوند در آیات قرآن می‌فرماید «من کسی هستم که انسان را از گرسنگی نجات و امنیت را برای آنها فراهم آوردم.
ماموستا عنایتی اضافه کرد: کشورهای همسایه ما به دلیل عدم بهره‌مندی از امنیت پایدار نمی‌توانند در مدارس یا دانشگاه حضور و یا به راحتی مراسمات مذهبی از قبیل ادای نماز جمعه را انجام دهند.
وی تصریح کرد: این همه جنایات و خون‌ریزی و قتل عام مسلمانان به نام اسلام را در کشورهای مختلف شاهد هستیم ولی در چنین شرایطی کشور ما امنیت کاملی دارد که این امنیت مرهون و مدیون نیروهای امنیتی، پاسداران، سربازان گمنام و غیره است.
وی اضافه کرد: سربازان گمنام انسان‌های بزرگی هستند که در عین ناشناخته بودن جان خود را فدا می‌کنند تا امنیت و آرامش در کشور ما به خطر نیفتد.
وی در ادامه به دیدگاه نبی مکرم اسلام (ص) در مورد امنیت در جامعه پرداخت و گفت: آرامش و امنیت و سلامتی دو نعمت بزرگی هستند که انسان‌های همیشه از آن همیشه از آن غافل هستند.
امام جمعه دهگلان در ادامه با بیان اینکه استان کردستان هنوز با محرومیت دست و پنجه نرم می‌کند، گفت: از فرماندار دهگلان به عنوان نماینده دولت و نماینده مردم شهرستان که از فعالین مدنی این شهرستان هستند این انتظار را داریم که در سفر رئیس جمهور این مشکلات را منقل کنند.
ماموستا عنایتی در بخشی دیگر از خطبه در مورد فرا رسیدن نیمه شعبان اشاره و گفت: این شب به شب برات مشهوراست که خداوند منان آن را به عبدگان مخلص عطا میفرماید.
وی خاطرنشان کرد: این شب آدابی دارد که امید است که آن را رعایت کنیم اینکه انسان سه مرتبه سوره مبارک یاسین را تلاوت کند و برای خود و دیگران طلب دعای خیر نماید از اداب این شب است.
امام جمعه دهگلان تصریح کرد: به فرموده حضرت محمد(ص) در شب برات روزی انسان‌ها به امر خداوند تبارک و تعالی تقسیم می‌شود.
ماموستا عنایتی در رابطه با افت زبان و غیبت در جامعه اسلامی و خانواده گفت: خداوند به صراحت در کلام پاکش میفرماید ازسخن گفتن بیهود بپرهیزید از گفتار باطل ودروغ دوری کنید.
وی خاطرنشان کرد: حضرت (ص) در مورد آفت زبان می‌فرمایند« دروغ انسان را به سمت گناه سوق و آتش دوزخ را نصیبش می‌کند.
امام جمعه دهگلان اضافه کرد: طبق حدیث بزرگان خانواده‌ای که نسبت به زیر دستانش دروغ و خلف وعده می‌کنند از آن گروه‌ از انسان‌ها هستند که خداوند منان در روز قیامت به آنان نظر رحمت ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست