امام جمعه اهل سنت بندر پل:
امیدواریم هرمزگان با نگاه ویژه دولت از صدر فقر و بیکاری به استان آباد تبدیل شود
امام جمعه اهل سنت بندر پل اظهار کرد:امیدوارم این سفر پرخیر و برکت، برکت هایی برای هرمزگان و شهرستان بندرخمیر و شهر بندرپل به همراه داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان؛ شیخ حسین بازماندگان امام جمعه بندرپل در خطبه نماز جمعه شهر بندرپل گفت :برخودلازم میدانم از ریاست محترم جمهور و هیأت همراه بخاطر سفر به استان هرمزگان تقدیر و تشکر بکنم.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم این سفر پرخیر و برکت، برکت هایی برای هرمزگان و شهرستان بندرخمیر و شهر بندرپل به همراه داشته باشد.

امام جمعه شهر بندرپل تصریح کرد: ان شاء الله هرمزگان با نگاه ویژه دولت از صدر فقر و بیکاری به استان آباد تبدیل شود.

وی بابیان آیه شریفه یا ایها الذین آمنوا إن جاءکم فاسق بنباء فتبینوا أن تصیبوا قوما بجهاله فتصبحوا علی ما فعلتم نادمین گفت این آیه در مورد خبر فاسق صریحا دستور تحقیق داده است.

شیخ بازماندگان افزود: تحقیق، داروی دردهای اجتماعی است،چرا که اگر جامعه اهل دقت و تحقیق وبررسی باشد ،همه ی آفات و بلاهای اجتماعی یکسره درمان می شود.

ایشان در مورد جایگاه خبر در اسلام اظهار کرد:اسلام درباره چگونگی سخن و نقل خبر تأکیدهای فراوانی کرده استاز جمله : قرآن از کسانی که هر خبری را می شنوند و نسنجیده آن را نشر می دهند به شدت انتقاد کرده و می فرماید :خبر را به اهل استنباط عرضه کنید و اگر حقانیت آن ثابت شد آنگاه آنرا پخش کنید.

امام جمعه بندرپل تأکید کرد: افراد مؤمن و متعهد باید اهل تحقیق و بررسی باشند نه افرادی زود باور و سطحی نگر.

شیخ حسین بازماندگان گفت: زمینه ی فتنه در جامعه دوچیز است :تلاش فاسق، زود باوری مؤمن.

وی خطاب به مسئولین محترم گفت: در مدیریت، باید علاج واقعه را از قبل از وقوع کردابتدا تحقیق سپس اقدام.

شیخ حسین بازماندگان در مورد فضای مجازی اظهار داشتند این فضا بسیار وسیع و غیرقابل پیش بینی است در ضمن این فضا متأسفانه مملو از اشخاصی هستند که در راستای تسویه حساب شخصی فتنه انگیزی می کنند هر شخصیت دارای یک احترام است و باید خط قرمزها و جایگاه های اشخاص حفظ شود، کسانی که گروه و کانال دارند متوجه باشند که چه کسانی را وارد گروه و کانال خود می کنند.

شیخ بازماندگان گفت احترام به بزرگان، مقدسات جامعه و شاخصین خط قرمز جامعه استمبادا بزرگان جامعه مورد بی احترامی در فضای مجازی قرار بگیرند.

در آخر با اشاره به لازمه مدیریت کردن فضای مجازی داشتن سواد رسانه وفضای مجازی استبازماندگان از مسئولین خواستبر فضای مجازی، کانال ها و گروه های وات سابی نظارت بیشتری صورت بگیرد.
انتهای پیام /

فهرست