شناسه خبر: 116844

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=116844

ریس سابق شورای شهر سیمین شهر:
امید آفرینی از وظایف اصلی امامان جمعه باشد
کر گفت: از فضای مجازی به نفع اسلام و تبیین مسائل مسائل دینی و مذهبی استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، منصور کر در نشست نخبگانی، نماز جمعه تراز اسلام و انقلاب در گمیشان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ائمه جمعه گفت: این جلسه را که نشست راهبردی برای تبیین اصول، عقاید و عملیاتی نمودن اقدامات و فعالیت های مصلی ها و حوزه های علمیه می باشد، از اهداف عالیه اسلام است.
وی با تاکید بر اینکه، اهداف و برنامه های چنین جلساتی باید در انتها جمع بندی و سپس عملیاتی شود، افزود: پیشنهاد می کنم ستادهای اصلی و فرعی در شهرها و روستاها با محوریت علما، روحانیون، ائمه جمعه و مرکز اسلامی گلستان تشکیل شود تا در این خصوص با پیگیری در شهرستان و استان و تشکیل کارگروه استانی تخصصی با حضور امامان جمعه و نمایندگان آنها در راه خدمت و ارائه مطلب و پیشنهادات متنوع برای آگاه سازی جوانان بهره گیری شود.

ریس سابق شورای شهر سیمین شهر با اشاره به اینکه، امروز جامعه جهانی با بحران اخلاقی مواجهه است، افزود: وقتی اخلاق از بین برود سیاست خودبخود فاسد می شود و در این زمینه یکی از راهکارهای مناسب ایجاد تقوا است و در این راستا باید زمینه سازی وجود تقوا را در بین خودمان جستجو کنیم.
منصور کر تصریح کرد: علما و روحانیون منطقه زحمات زیادی می کشند که بتوانند تبیین مسائل را به نحو شایسته و مطلوب داشته باشند و لازم است، در کنار آنها مشاورینی در رده های سنی متفاوت با در نظر گرفتن روحیات مسائل روان شناسی و روان شناختی وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه، امروز جوانان ما متخصص روابط اجتماعی هستند، تصریح کرد: وجود مراکز نیکوکاری در مصلی ها و نمازهای جمعه بسیار ارزشمند است، زیرا ما امروز در سطح جامعه کم نداریم افرادی که حتی پول هزینه دارو و درمان را هم ندارند.

ریس سابق شورای شهر سیمین شهر با تاکید براینکه، مشاورین اطراف امام جمعه قدر و عملیاتی باشند، گفت: تبیین فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در مصلی ها و امید آفرینی از وظایف اصلی امامان جمعه باشد و امروز باید اقداماتی که صورت می گیرد را بازگو کرده و اطلاع رسانی کنیم.
منصور کر، انعکاس فعالیت ها و اقدامات مصلی ها و نماز جمعه در فضای مجازی را مساله مهمی عنوان کرد و افزود: چرا باید از اینترنت و فضای مجازی بترسیم؟ اینترنت وسیله ای اجتناب ناپذیر است و همانطور که همه ما می دانیم امروز در دست یکایک دانش آموزان، آحاد مختلف مردم، دانشجویان، کودکان و نوجوانان و همه و همه از هر قشری اینترنت و فضای مجازی وجود دارد و چه خوب است از این فضا نترسیده و به نفع اسلام و به نفع تبیین مسائل روحانیت و مسائل دینی و مذهبی استفاده کنیم.
وی گفت: علی رغم هجمه های فرهنگی، مجازی، ماهواره ای و برنامه های اقتصادی و سیاسی موذیانه دشمن، امروز لازم و ضروری است که اقدامات و برنامه های صورت گرفته در مصلی ها و نماز جمعه ها را بازگو و تبیین نماییم.

منصور کر همچنین با اشاره به تشکیل کارگروه های تخصصی گفت: در بحث تشکیل کارگروه ها هم نباید همه در یک جا تمرکز داشته باشند بلکه در هر شهر و روستایی کارگروه نماینده فعالی داشته باشند، نماینده ای جستجوگر و پویا که مسائل را بنویسد و انعکاس بدهد و با نظر امام جمعه در فضای مجازی که راحت و سهل الوصول است، انعکاس بدهد.

فهرست