شناسه خبر: 4181

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4181

مدیر حوزه علمیه اهل سنت محمدیه تالش:
انبیا الهی اولین معلمان بشر بودند
همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم حجت الاسلام عزت شیخ مدیر حوزه علمیه اهل سنت محمدیه تالش در گفت و گو با رابط خبری شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان گفت : انبیا الهی اولین معلمان بشر بودند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ؛ همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم حجت الاسلام عزت شیخ مدیر حوزه علمیه اهل سنت محمدیه تالش در گفت و گو با رابط خبری شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان گفت : انبیا الهی اولین معلمان بشر بودند .

وی سرنوشت جامعه بشری را مرهون تلاش های اولین آموزگاران بشر یعنی انبیا الهی دانست و خاطر نشان کرد : پیامبران الهی اولین معلمان بشر بودند که جامعه سرگردان بشریت را از جهل و تاریکی به سر منزل هدایت و روشنایی و از فساد و انحراف به نجات و نیک بختی رساندند .

مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش معلمان را صاحبان علم دانست و با اشاره به نقش هدایتگری این قشر پر تلاش در  جامعه ، اظهار داشت : ارزش و اهمیت کار معلمان از آن جهت است که آنان در آموزش و پرورش نسل های آینده نقش بسزایی دارند ، بنابراین می بایست خود از علم و دانش لازم برخوردار باشند .

وی با بیان اینکه وظیفه و تلکیف اصلی اساتید و معلمان ایجاد تاثیر مثبت در تربیت و اصلاح فرهنگ اجتماعی است ، افزود : معلم است که با ساختن خود ، افراد جامعه را می سازد و انسانها را یا کارآمد و متعهد و یا سربار و نا امید بار می‏ آورد .

حجت الاسلام عزت شیخ ادامه داد : همه سعادت ها و همه شقاوت ها ریشه اش از مدارس ، و کلیدش دست معلمین بزرگوار است و همه این محصولات از کارخانه انسان سازی مدرسه‏ ها بلند می‏شود .

وی با بیان اینکه مقام و ارزش معلمان بسیار والا است ، گفت : موفق ترین انسان ها در جهان از اساتید برجسته و ممتازی برخوردار بودند و تاثیری که یک فرد می تواند از استاد خود بگیرد می تواند مسیر زندگی او را عوض کند .

مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش در پایان این گفت و گو خاطر نشان کرد : در کشور عزیز ما روز معلم  مصادف است با سال روز شهادت شهید مرتضی مطهری ، که علاوه بر برخورداری از علم و دانش و ادب ، با نثار خون خود از دو ویژگی علم و شهادت بهره مند شد و نامی نیک از خود بر جای گذاشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست