امام جمعه موقت کامیاران:
انتخاب اصلح ملاک اصلی شرکت در انتخابات باشد
امام جمعه موقت کامیاران بر ضرورت شرکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو تاکید کرد و گفت: مردم با آگاهی و بصیرت اصلح‌ترین افراد را انتخاب کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا ثابت خضری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به ایام الله دهه مبارکه فجر وگرامیداشت چهل ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: آغاز ایام الله دهه مبارکه فجر و چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به مردم کشور و همه آزادی‌خواهان جهان تبریک می‌گویم.
وی اذعان کرد: انتخابات مجلس را در پیش داریم که امیدواریم مردم فهیم و بصیر کشور با آگاهی هرچه تمام در انتخاباتی که پیشرو داریم شرکت و با انتخاب اصلح‌ترین افراد زمینه را برای داشتن مجلس قوی فراهم سازند.
وی درادامه با اشاره به زندگینامه یکی از صحابه کرام بنام حضرت سعید بن عامر جحمی (رض) گفت: تاریخ نویسان درمورد این صحابه می نویسند«او مردی بود که قیامت را برای خود خرید و ثروت ومالش را در راه خدا صرف کرد».
امام جمعه موقت کامیاران گفت: این صحابه متعال عمری طولانی داشت و تا دوران حضرت عمر بن خطاب(رض) هم در قید حیات بود، روزی به خدمت حضرت عمر(رض) رسید و گفت«یا عمر(رض) می‌خواهم چند وصیت و نصیحت را به شما بکنم حضرت عمر(رض) هم که می دانست این صحابه دارای تقوی است فرمود در خدمت شما هستم گفت اولین وصیت من برای شما این است که در پیشگاه خلق خدا از انسان‌ها بترس ودرباره امورات دین و دنیای مردم احساس مسئولیت کنید.
ماموستا خضری تصریح کرد: هر حرفی که می‌زنید با عمل آن را ثابت کنید چون حرف وعمل با هم هستند و آنچه برای خود وخانواده خود نمی‌پسندی برای دیگرا هم مپسند و آنچه که برای خود و خانواده خود می‌پسندی برای خانواده دیگران هم بپسند.
وی اذعان داشت: آخرین وصیت این صحابه پیامبر به حضرت عمر(رض) این بود که در هنگام قضاوت از خدا بترسید و تنها حکم خدا را اجرا کن که این هم درسی بزرگی برای قضات ماست.
وی اذعان داشت: حضرت عمر(رض) فرمود ای سعید چه کسی می‌تواند این وصیت‌ها را اجابت کند، فرمود«ای خلیفه مسلمانان تو می‌توانی این وصیت‌ها را جابجا کنید حضرت عمر (رض) شروع به گریه کردن کرد و فرمود باید تو هم قول بدهید که تا زنده هستی در این راه به ما کمک کنید».
امام جمعه موقت کامیاران اضافه کرد: مسئولان باید با الگوگیری از بزرگان دین در رسیدگی به امور مردم شب و روز نشناسند و همواره تمام توان خود را بکار بگیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست