شناسه خبر: 10145

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=10145

امام جمعه اهل سنت پارسیان:
انتقاد سازنده باعث رشد و بالندگی جامعه می شود
امام جمعه پارسیان در خطبه های جمعه این هفته با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه قلم به موضوع هشدارهایی در مورد رذایل اخلاقی و مصایب اجتماعی پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، شیخ احمد خنجی، امام جمعه پارسیان در خطبه های جمعه این هفته با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه قلم به موضوع هشدارهایی در مورد رذایل اخلاقی و مصایب اجتماعی پرداخت و گفت: خدا وند کریم در آیاتی از این سوره مبارکه به برخی از مصادیق رذیلت های اخلاقی در جامعه اشاره نموده و تاکید فرموده که از اینگونه افراد پیروی نکنید.

وی افزود: گروه هایی که خداوند پیروی از آنان را بدلیل رذیلت های اخلاقی اشان ممنوع کرده عبارتند از: “ولا تطع کل حلاف مهین” یعنی کسانی که سوگند یادکنندگان فرومایه هستند “همّاز مشاء بنمیم” یعنی کسانیکه بسیار عیبجو و پیشگام در سخن چینی هستند “مناع للخیر معتد اثیم”و کسانی که بازدارندگان از کارهای خیر و سد کنندگان در مسیر پیشرفت جامعه هستند.

وی در ادامه با ذکر حدیث پیامبر اکرم(ص) افزود: رسول الله (ص) می فرماید: بدترین مردم کسانی اند که دارای دو وجه هستند یعنی منافق و دورو هستند و همچنین می فرمایند:که افراد حسود و سخن چنین از امت من نیستند.

وی همچنین ادامه داد: رسول الله (ص) در حدیثی دیگر می فرمایند: بهترین افراد امت من کسانی هستند که وقتی چیزی را می بینند ذکر خداوند می کنند و بدترین امت من کسانی هستند که کارشان سخن چینی و به هم ریختن افکار جامعه است.

شیخ خنجی در ادامه به ذکر محاسن و معایب انتقاد پرداخت و گفت: که انتقاد سازنده باعث رشد و بالندگی جامعه می شود و انتقادهای مخرب موجب از هم پاشیدگی جامعه می گردد.

امام جمعه اهل سنت پارسیان در خطبه دوم به برخی رذائل اجتماعی در جامعه اشاره کرد و افزود: مبادا جامعه ما بدلیل وجود چنین رذیلت هایی دچار مصائب و مشکلات گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست