امام جمعه سقز
انجام امر به معروف و نهی از منکر ضامن سعادت‌مندی انسان است
امام جمعه سقز توجه به انجام امر به معروف و نهی از منکر بستر سعادت‌مندی انسان را در دنیا و قیامت فراهم می‌سازد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا سیدحسین حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر سقز با اشاره به اینکه اسلام برترین دین در جهان است، اظهار کرد: پیروی از این دین برتر الهی موجب رستگاری انسان خواهد شد.

وی گفت:‌اسلام دینی است که راه سعادت را در به انسان نشان داده است و همواره بر انتخاب بهترین گزینه برای رسیدن به باریتعالی تاکید کرد.

وی به نقش روحانیون در روشنگری در جامعه هم گریزی زد و گفت: روحانیون جانشینان پیامبر در این کره خاکی و هدایتگر انسان به سوی کمال هستند.

وی اذعان داشت: پیروی و تبعیت از روشنگری‌های جامعه روحانیون که مطابق با دستورات دین اسلام امری ضروری است.

امام جمعه سقز  با بیان اینکه انسان مسلمان باید نماز را که بر او واجب شده بجای آورد تا مورد لطف و عنایت پروردگار عالم قرار گیرد، گفت: انسان مومن و خداجوی باید، همیشه در این دنیا اعمالی را انجام دهد که در آن امر به معروف و نهی از منکر باشد تا رستگار شود.

ماموستا حسینی خشوع و خضوع در هنگام نماز را از ویژگی‌های انسان مسلمان دانست و افزود: بجای آوردن این فریضه مهم دینی انسان را در روز قیامت سربلند خواهد کرد.

وی به هفته ملی مهارت اشاره کرد و از این هفته به عنوان ظرفیتی خوبی در راستای ترویج فرهنگ مهارت‌اموزی در جامعه نام برد و گفت: فنی‌وحرفه‌ای این شهرستان برای آموزش جوانان و افراد جویای کار در زمینه‌های مختلف آمادگی کامل را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست