شناسه خبر: 7628

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=7628

امام جمعه اهل سنت تالش :
انسان باید نگهبان واقعی قلب خود باشد
حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در خطبه ‌های نماز جمعه در مسجد محمدیه شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به اینکه روزه داری انسان را به تقوا و دینداری می رساند، اظهار داشت: انسان باید نگهبان واقعی قلب خود باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در خطبه ‌های نماز جمعه در مسجد محمدیه شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به اینکه روزه داری انسان را به تقوا و دینداری می رساند، اظهار داشت: انسان باید نگهبان واقعی قلب خود باشد.

وی با بیان اینکه انسان دیندار نه تنها حلال و حرام را رعایت می کند، بلکه به مسائل شرعی و اخلاقی نیز توجه ویژه دارد، افزود: دینداری به معنای باور داشتن عقاید و توجه نمودن به مسایل اخلاقی و التزام عملی به احکام دینی و هم چنین در نظر گرفتن رضای خدا و روش و سیره رسول خدا (ص) است.

امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه شهرستان تالش، اظهار داشت: هجرت کردن و تحمل سختی ها یکی از سنت ‌های الهی است و نردبان کمال را بر ای انسان مهیا می‌کند و در اینجاست که انسان باید در مواجه با مشکلات صبر و استقامت کرده و وقتی نعمتی از سوی خدا به او داده شد، شکر نماید.

وی با بیان اینکه دیندار واقعی کسی است که جان و مال و ثروت خود را در راه اعتلای دین اسلام به کار ببرد، ادامه داد: یقینا تا ندانیم هدف از دینداری چیست دیندار واقعی نخواهیم بود.

حجت الاسلام حسین خانی ‌پور خاطرنشان کرد: هر آمدنی رفتنی دارد و یک روز به دنیا آمدیم و یک روز هم باید برگردیم و این همان مرگ جسمی انسان است، اما آنچه مهم است مرگ روحی است که انسان را نابود می کند و علی رغم حیات دنیوی انسان را به هلاکت می رساند.

وی با تاکید بر اینکه انسان دیندار روح زنده دارد و از سرور و بهجت برخوردار است، اظهار داشت: گاهی انسان نمازش را به سختی به جا می آورد و روزه اش را با بی میلی می گیرد و این نشان از بیماری دل و عدم تقوا است، بنابراین باید تلاش کنیم تا دیندار واقعی باشیم و به تقوا برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست