شناسه خبر: 5828

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5828

امام جمعه اهل سنت روستای پیرهرات اسالم :
انسان در صورت فراگیری قرآن به کمال خواهد رسید
حجت ‌الاسلام غیاث ‌الدین بدری در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد رسول اکرم (ص) روستای پیرهرات بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و گفت : به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم و امیدواریم در این ایام که با ایام کار کشاورزی همراه است از درگاه خداوند منان بهره مند باشیم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، حجت ‌الاسلام غیاث ‌الدین بدری در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد رسول اکرم (ص) روستای پیرهرات بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و گفت : به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم و امیدواریم در این ایام که با ایام کار کشاورزی همراه است از درگاه خداوند منان بهره مند باشیم .

وی در ادامه خطبه های خود به تبیین و تفسیر سوره الرحمن پرداخت و اظهار داشت : سوره مبارکه الرحمن به یکی از صفات مبارک خداوند متعال نامگذاری و با آن شروع شده است و بدیهی است که اگر همه عالم از رحمت خداوند بهره مند هستند به خاطر صفت رحمانیت خداوند است .

امام جمعه اهل سنت مسجد رسول اکرم (ص) روستای پیرهرات افزود : بر اساس آیه دوم این سوره مبارکه خداوند قرآن را به پیامبرش آموزش می دهد ، همان پیامبری که از سواد خواندن و نوشتن برخوردار نبود ، بنابراین پروردگار متعال اولین معلم قرآن بود و احکام و دستورات دین را بر اساس رحمت الهی بنیان گذاری نمود .

وی خاطر نشان کرد : در ادامه سوره الرحمن خداوند به توصیف انسان و قرآن پرداخته و این برداشت می شود که اولا قرآن کریم بر انسان تقدم و برتری دارد و دوم اینکه قرآن سرآمد همه کتاب ها و انسان اشرف همه مخلوقات است و انسان در صورت فراگیری قرآن است که به کمال خواهد رسید .

حجت ‌الاسلام غیاث ‌الدین بدری با بیان اینکه همه آسمان و زمین تسلیم نظامی هستند که از سوی خداوند تعیین شده است ، تصریح کرد : درست است که انسان اشرف مخلوقات است اما با تمام فضایلی که خداوند به او هدیه داده است همانگونه که همه عالم تسلیم فرمان خدا هستند انسان نیز نباید در محضر خدا تعدی و نافرمانی کند و می بایست تسلیم درگاه احدیت باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست