شیخ مصطفی مرادی:
انسان عاقل کسی خواهد بود که آثار عمل خود را پس از خود نیز بر جای بگذارد
شیخ مصطفی مرادی امام جمعه اهل سنت روستای دهنو در مراسم افتتاح مدرسه خیرساز این روستا گفت: انسان عاقل کسی خواهد بود که آثار عمل خود را پس از خود نیز بر جای بگذارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از فارس، با حضور دکتر اسماعیلی مدیر کل آموزش پرورش استان فارس؛ شیخ مصطفی مرادی امام جمعه اهل سنت روستای دهنو؛ حجت الاسلام شیخ محمد گنجی امام جمعه گله دار؛ ابراهیمی ریاست آموزش وپرورش گله دار، حاج قاسم برکاتی خیراندیش مدرسه ساز و جمعی دیگر از مسئولین محلی دبستان خیرساز صدیقی روستای دهنو گله دار افتتاح شد. در این مراسم شیخ مصطفی مرادی امام جمعه دهنو ضمن خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه در خصوص انجام امور خیر و عام المنفعه عنوان کرد: انسان هوشیار کسی است که در این دنیا تلاش می کند تا در این دنیا عملی انجام دهد که بعد از مرگش مستمراً ثواب آن عمل ماندگار و ادامه دار باشد. وی ادامه داد: اگر به قرآن کریم دقت شود متوجه خواهیم شد که کارهای عام المنفعه دارای آثار ماندگاری است و بعد از مرگ به نفع انسان خواهد بود. بر اساس آیه ۱۲ سوره مبارکه یس خداوند می فرماید: ما مردگان را در قیامت زنده خواهیم کرد و می نویسیم آنچه که را که انسان ها از پیش فرستاده اند و آثار اعمالشان یعنی آنچه که بعد از خود نیز بر جای گذاشته اند خواهیم نوشت.

امام جمعه اهل سنت روستای دهنو با بیان اینکه آثار عمل انسان قطعا در پرونده اعمال ثبت خواهد شد گفت: پس انسان عاقل کسی خواهد بود که آثار عمل خود را پس از خود نیز بر جای بگذارد.

ایشان با ذکر سخنی از پیامبر اکرم(ص) عنوان کرد: سه چیز را به عنوان مواردی که باعث می شود پس از مرگ پرونده انسان بسته نشود پیامبر معرفی نموده است. به فرموده پیامبر اکرم انسان وقتی می میرد پرونده اعمالش بسته می شود مگر از سه راه، اول دادن صدقه جاریه مانند ساخت مکان های عام المنفعه که نفعش به دیگران برسد همچون مدرسه و مسجد و وقف است. صدقه جاریه یعنی اینکه جریان دارد و قطع نمیشود. دومین مورد علمی است که از آن استفاده شود و سودمند باشد مانند نوشتن کتاب و پرورش شاگرد که تا زمانی که از آن علم استفاده می شود ثواب آن نیز به شخص می رسد. سومین مورد فرزند صالحی که برای انسان دعا کند.

شیخ مصطف مرادی بیان کرد: از آیات شریف قرآن و حدیث پیامبر نتیجه می گیریم که انسان عاقل سعی می کند به دنبال کاری باشد که بتواند آن کار را برای خود احراز نموده و ماندگاری آن کار خیر حتی بعد از مرگ نیز برای او باقی بماند.

در پایان مراسم توسط مسئولین لوح یادبودی به پاس انجام  این کار خیر به آقای هاشم منصوری و حاج قاسم برکاتی به رسم یاد بود اهدا شد.

 

فهرست