انسان همواره باید در صدد نجات خود و خانواده اش از آتش جهنم باشد
مولوی شبیر احمد گفت: انسان همواره باید در صدد نجات خود و خانواده اش از آتش جهنم و رسيدن به زندگي عزت‎مندانه باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی حافظ شبیراحمد در خطبه های نماز جمعه اهل سنت مسجد جامع عثمانیه زاهدان گفت: ما باید سعی کنیم رضایت الله تعالی را کسب کنیم و فرزندان خود را به مسیر درست زندگی از طریق تعلیم و تعلم و تربیت صحیح راهنمایی کنیم.

وی خاطر نشان کرد: الله تعالی با بکار بردن تعبیر«قُوا أَنفُسَکُمْ وَأَهْلِیکُمْ نَارًا » به ما هشدار می‎دهد که خودمان را اصلاح کنیم؛ چون خانواده در اختیار ماست و برای آنها رحمت می‎کشیم و تلاش می‎کنیم اما اصل این است که خود و خانواده ‎مان را از آتش جهنم نجات دهیم، اما تلاش ما تنها برای آبادانی دنیا نباشد بلکه برای آبادنی آخرت نیز تلاش کنیم.

مولوی شبیراحمد افزود: رسیدن به عزت و آرامش، در صورت و سیرت رسول الله صلی‎ الله‎ علیه‎ و سلم است نه در روش‎هایی که دنیاداران دنیا برای چند صباحی آن را ایجاد کرده ‎اند. اگر خواهان آرامش، راحتی و لذت بردن از زندگی هستیم، روش رسول الله صلی‎ الله‎ علیه‎ و سلم را اختیار کنیم و به همین خاطر است که الله سبحانه و تعالی می‎گوید خود و خانواده‎تان را از آتنش جهنم نجات دهید که به سبب اعمال بد انسان گرفتار می‎شود.

وی اظهار داشت: اگر می‎خواهیم فرزندان ما از آتش جهنم نجات پیدا کنند، یکی از روش‎های آن، تعلیم و تربیت است که به فرزندان خود یاد دهیم تا راه وروش زندگی کردن را بیاموزند. بهترین سن تربیت، سن ۱۰ سالگی است که فرزندان به تمام اعمال ما نظارت دارند. اگر می‎خواهیم از زندگی لذت ببریم، تربیت اسلامی و درست برای فرزندان خود بکار ببریم. اگر می‎خواهیم فرزندان پیرو ما باشند آنها را تریبیت کنیم و بسازیم و الا خود ما گرفتار خواهیم شد.

امام جمعه موقت مسجد عثمانیه زاهدان بیان کرد: لقمان حکیم فررند خود را از کودکی تعلیم می‎دهد که فرزندم: الله را در صفات و ذات با کسی شریک قرار نده. الله را به حق بندگی کن و به پدرو مادر “خصوصا مادر” نیکی کن و نماز را اقامه کن و امر به معروف نهی از منکر را انجام بده و با مردم به تندخویی برخورد نکن. سروران عزیز ببینیم که ما چگونه در دنیا زندگی می‎کنیم و فرزندان خود چه نوع تعالیمی را داده‎ایم؟

وی تصریح کرد: ضعف فرزندان به پدر ومادر برمی‎گردد چون اولین مربی والدین هستند.اگر فرزندان کنترل شوند و برنامه ‎ریزی شود که قرآن یاد بگیرند و علم بیاموزند، فرزندان صاحب عزت و جایگاه می‎شوند و از طریق آنها والدین هم سربلند و عزت‎مند می‎شوند.

فهرست