شناسه خبر: 40007

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=40007

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
انس با قرآن باید به فرهنگی در جامعه تبدیل شود
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه اگر با حربه‌های مقدس سنت، ذکر و معنویت ما را گرفتند یعنی با قرآن به جنگ قرآن آمده‌اند، گفت: نشستن سر سفره قرآن باید به فرهنگی در جامعه تبدیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل از کردستان، حجت‌الاسلام شهسواری در محفل انس با قرآن که در مسجد آقا کریم در سنندج برگزار شد اظهار کرد: معمولا دو تا ذکر برای صلوات فرستادن بر پیامبر به کار برده می‌شود‌.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: یکی از این دو نوع ذکرها برجمال پاک محمد صلوات است که در محافل مختلف شنیده می‌شود.
وی افزود: جمله دیگر بر سینه بی‌کینه محمد صلوات است که خاص استان کردستان بوده و بسیار پرمعنا و پر محتوا است اما متاسفانه به سادگی از کنار آن می‌گذریم.
وی اضافه کرد: بر سفره پر نعمت قرآن نشسته‌ایم و باید از این سفره پر نعمتی که پهن شده با تلاوت آیات به بهترین شیوه بهرمند شویم.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد: در این محفل نورانی با توجه به حضور نوجوانان و حتی خردسالان عزیز باید به گونه‌ای سخن گفت که همه بتوان از این ظرفیت و سفره با برکت متنعم شویم.
شهسواری اظهار کرد: خداوند و تبارک و تعالی در قرآن می‌فرماید« هرکس کار خوبی انجام دهد در هر سن و جنسیتی که باشد و به کار صالح خود ایمان داشته باشد اجر و پاداش آن عمل را خواهد دید».
وی افزود: نیکی به پدر و مادر، احترام به بزرگترها و خوب بودن از وظایف و کارهای خوب جوانان و نوجوان است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار دهند.
وی گفت: نشستن سر سفره قرآن باید به فرهنگی در جامعه تبدیل شود، هرچه با قرآن انس داشته باشیم به همان میزان در مسیر سعادت دنیا و آخرت گام برداشته‌ایم.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: اگر با حربه‌های مقدس سنت، ذکر و معنویت ما را گرفتند یعنی با قرآن به جنگ قرآن آمده‌اند.
شهسواری با بیان اینکه امروز دشمنان سعی دارند با برخی القاها ارزش‌های دینی را در جوامع اسلامی کمرنگ کنند، گفت: می‌گویند دلت پاک باشد نماز خواندی نخواندی مهم نیست، ذکر به چکاریی می‌آید در خدمت مردم باش و از این دست القاها از سوی دشمنان با هدف حذف دستورات و ارزش‌های دینی در بین جوامع اسلامی صورت می‌گیرد.
وی افزود: اگر می‌خواهم زندگی خوب و طیبه داشته باشم باید عمل صالح انجام دهم عمل صالح برای هر فرد در هر وضعیت و جایگاه متفاوت است.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: پاک کردن وجود از کینه زندگی انسان را در مسیری که حیات طیبه باشد هدایت و قرار می‌دهد.
شهسواری با بیان اینکه اگر قلب خودمان را صاف کنیم نور الهی بر آن می‌تابد، گفت: قلب‌های پاک تجلیگاه نور الهی است از این رو باید با عمل صالح و پاک کردن وجود از کینه جزو خوبان الهی قرار گیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست