شناسه خبر: 1162

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1162

امام جمعه بانه:
انفاق و گذشت انسان را از بلاها دور می‌کند
امام جمعه بانه با بیان اینکه انفاق و گذشت انسان را از بلاها دور می‌کند، گفت: خداوند هفتاد وپنج بار در قرآن از زکات و نماز در کنار هم سخن به میان آورده اس و نشان از اهمیت گذشت از مال در راه خدا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، از کردستان ماموستا عبدالله عبداللهی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بانه اظهار کرد: متاسفانه وقوع سیل در کشور موجب بروز گرفتاری‌های زیادی برای برخی از هموطنان شده است.
وی اضافه کرد: هیچ موجودی بدون آب نمی‌تواند زندگی کند، ولی اگر آب از حد خود تجاوز کند همه موجودات را نابود می‌کند.
امام جمعه بانه با بیان اینکه طی سال‌های گذشته در کشور نگران بحران بی‌آبی بودیم، ولی امروز این حجم عظیم از بارندگی‌ها مشکلاتی را ایجاد کرده است، گفت: عدم پیش‌بینی درست و برنامه‌ریزی مناسب یکی از مهم‌ترین دلایل مدیریت نامناسب بحران پیش‌آمده است.
عبداللهی اضافه کرد: آنچه امروز در کشور شاهد هستیم بحران بزرگی است که نیاز به مدیریت مناسب از سوی مسوولان و همدلی مردم برای حمایت از سیلزدگان و گرفتار شدگان در این شرایط سخت است.
وی با بیان اینکه انفاق و گذشت انسان را از بلاها دور می‌کند، گفت: خداوند هفتاد وپنج بار در قرآن از زکات و نماز در کنار هم سخن به میان آورده اس و نشان از اهمیت گذشت از مال در راه خدا است.
امام جمعه بانه با تاکید براینکه انفاق بر هر مسلمانی واجب است، خاطرنشان کرد: خداوند می‌فرماید آنها که در راه خدا انفاق می‌کنند و آن را بازگو نمی‌کنند و بر کسی منت نمی‌نهند مومنین واقعی هستند.
عبداللهی اضافه کرد: گاهی اوقات انفاق باید آشکارا باشد تا دیگران را نیز بری گذشت از مالشان تحریک کند.
وی خاطرنشان کرد: امروز باید آشکارا به مردم سیل زده کمک کنیم و تنها به فکر خودمان نباشیم.
به گفته امام جمعه بانه، نماز و روزه از فرایض دینی است، ولی اگر انفاق و زکات با آن همراه نباشد فایده ندارد.
عبداللهی خاطرنشان کرد: سود زیاد در ظاهر مال را زیاد می‌کند ولی در حقیقت نابود کننده مال است، چون هیچ برکتی در آن وجود ندارد و مالی که از آن زکات پرداخت شود خداوند آن را چند برابردر دنیا جبران می‌کند.
وی با بیان اینکه پیامبر صلی‌الله می‌فرماید به بندگان خدا رحم کنید تا خدا هم به شما رحم کند، اظهار داشت: همانگونه که مردم به زلزله‌زدگان کرمانشاه و سرپل کمک کردند، امروزهم به سیل‌زدگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست