امام جمعه اهل سنت خاش:
انقلاب اسلامی ایران، نقطه رهایی ملت ایران از بند استبداد بود
مولوی عبد الستار حسین زهی گفت: مساجد از مهمترين كانون هاي مبارزه با رژيم ستمشاهي بودند. امروز نيز مساجد نقش مهمي در پيش برد اهداف انقلاب دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی عبدالستار حسین زهی، امام جمعه اهل سنت خاش در محفل انس با قرآنی که به مناسبت ایام الله دهه فجر در مسجد نور اهل سنت شهرک شهید رجایی مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در ایران نقطه اوج وحدت و همدلی میان مسلمانان بود، اظهار داشت: جهانیان مشاهده کردند در سایه اتحاد می توان بر دشمن غلبه کرد و طاغوت را سرنگون کرد.

وی افزود: امروز در سایه رهبری مقام معظم رهبری وحدت میان مسلمانان بیش از پیش نمود پیدا کرده است.

مولوی حسین زهی با اشاره به دلایل انقلاب ملت ایران و قیام امت مسلمان بر علیه طاغوت، ابراز داشت: قرآن کریم می فرماید هر زمان فساد زمین را فرا گیرد، و مردمان به دستورات خدا عمل نکنند خداوند عذابش را بر آن مردمان فرو می فرستد تا دگرگونی در آن زمین ایجاد شود. لذا عناصری بودند که در زمان حکومت پهلوی باعث شد انقلاب اسلامی توسط ملت ایران شکل بگیرد.

وی افزود: حاکمیت استبداد دوران پهلوی و قبل از آن باعث شده بود که ایران رکوردار تداوم طاغوت در جهان باشد، وجود فسادهای گسترده در دربار و مقامات دولتی و حکومتی، وابستگی بیش از حد به قدرتهای جهانی، حمایت و‌ پشتیبانی از رژیم صهیونیستی و شکنجه ها و محدودیت های زیادی که بر علیه مخالفان اعمال می شد همه و همه باعث شده بود تا مردم مسلمان ایران تنها راه نجات کشور و ملت را سرنگونی شاه و رژیم پهلوی بدانند.

امام جمعه اهل سنت خاش گفت: امام خمینی(ره) بعد از ۱۴ سال تبعید در ۱۲ فروردین سال ۵۷ با کاروان انقلاب وارد تهران شد و بعد از ۱۰ روز انقلاب به پیروزی رسید. البته این انقلاب بدون مشکل و بدون دغدغه حاصل نشد. اولین مشکلی که وجود داشت امنیت هواپیمای حامل امام بود که می بایست تامین می گردید.

ایشان بلوکه شدن پول های ایران در بانک های خارجی و لغو قراردادهای خرید تسلیحات و سایر قراردادها را از دیگر مشکلات پیش روی انقلاب دانست و افزود: عدم همکاری سایر کشورها با انقلاب ملت ایران، حکومت نظامی دولت بختیار، تحزب و دهها مشکل دیگر در مسیر انقلاب قرار داشت.

مولوی حسین زهی ادامه داد: آغاز طلوع اسلام با پیروزی انقلاب مقطع رهایی ملت ایران بود. در این راستا کانون های متعدد مردمی مسجدی و حوزوی نقش موثری در پیروزی انقلاب داشتند. یکی از این کانون ها مساجد بودند.

وی افزود: علما باید این تاثیرگذاری عظیم را بدانند و نقش مساجد در پیشبرد اهداف دینی و مذهبی را بدانند.

امام جمعه اهل سنت خاش اظهار داشت:‌ احیاء امیدواری و دادن امید به زندگی سالم، قناعت در اقتصاد و فرمابرداری از رهبر معظم انقلاب امروزه بر عهده علماست که آن را در جامعه تبیین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست