انقلاب اسلامی جایگاه روحانیون اهل سنت را ارتقا بخشید
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با اشاره به نحوه برخورد ضد اسلامی رژیم طاغوت با علما و روحانیون گفت: انقلاب اسلامی ایران جایگاه علما و روحانیون را ارتقا بخشید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام منتظری در دیدار با جمعی از ائمه جمعه استان، مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان دیواندره با امام جمعه بخش سارال و ائمه جماعت تعدادی از روستاهای اطراف اظهار کرد: امام(ره) فرمودند اصلا نباید روحانیون متکی به دولت باشند، بلکه همواره مردم را در همه امور پشتوانه خود بدانند و این را هم می‌دانیم رزاق علی الاطلاق خدای متعال است و مردم وسیله هستند.
وی خاطرنشان کرد: در برخی کشورهای اسلامی هر چند روحانیون از حقوق و مزایا برخوردار هستند، اما هیچگونه اختیاری از خود ندارد حتی یک مسافرت بسیار جزئی را باید برای دایره استخبارات شرح دهد.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با اشاره به نحوه برخورد ضد اسلامی رژیم طاغوت با علما و روحانیون گفت: انقلاب اسلامی ایران جایگاه علما و روحانیون را ارتقا بخشید.
به گفته وی، خدماتی که در منطقه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی برای علمای اهل سنّت انجام می‌شود برای اهل تشیع انجام نمی‌گیرد.
وی اذعان داشت: همه مع‌الوصف با هم معتقدیم که کفایت عایدات ممکن نیست و امید داریم بتوانیم در ارتقاء خدمات قدم برداریم.
امام جمعه هزار کانیان هم در این جلسه با ارائه گزارشی از شرایط و وضعیت منطقه را بیان کرد و اظهار کرد: اخیراً تعدادی با رویکرد اعتقاد به فقه و مسلک امام شافعی(ره)) وارد می‌شوند و بعد از مدتی متاسفانه از تعهدات خود شانه خالی کرده و بر اساس گرایشی که دارند عمل می‌کنند و این برای آینده این مناطق نگران کننده است.
ماموستا روانگرد در ادامه افزود: معیشت روحانیون در روستاها واقعاً سخت است و نبود خانه عالم و فقدان روحانی در روستا‌ها خود مشکلاتی است که باید مرکز و شورای افتاء و مدیران مراکز و مدارس علوم دینی در راستای رفع آن چاره‌اندیشی کنند.
وی با اشاره به دغدغه مسئولین مخصوصاً نماینده معظم ولی فقیه گفت: ما هیچ وقت زحمات و مهرورزی مسئولین رده‌های مختلف را فراموش نمی‌کنیم، اما شرایط جامعه و اقتصاد سنگین تورّم بار کاری کرده است تامین معاش روحانی در خیلی موارد برای مردم ممکن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست