آخوند عبدالجبار میرابی
امام جمعه قره تپه بندر ترکمن:
انقلاب امام راحل نشات گرفته از نهضت رسول اکرم (ص) بود / عالی ترین اندیشه حضرت امام خمینی (ره) ارج نهادن به جوانان بود
آخوند عبدالجبار میرابی گفت: انقلاب امام راحل نشات گرفته از نهضت رسول اکرم (ص) بود و با بهره گیری از شفاعت انبیاء به پیروزی دست یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالجبار میرابی در حاشیه گفتمان تقریبی و هم اندیشی پیرامون “اندیشه های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در تحولات انقلاب اسلامی و بیداری جهان اسلام” ضمن تسلیت سالروز ارتحال امام راحل گفت: امروز اندیشه و افکار امام راحل در دلهای ما جای گرفته است.
وی افزود: اندیشه های آن ابرمرد تاریخ بسان اقیانوسی است که ما امروز در پی آن هستیم که قطره ای از آن را بیان و تبیین نماییم.
آخوند میرابی با تاکید براینکه انقلاب اسلامی به آسانی به دست نیامده است، افزود: در طول این سالها شاهد تهدیدها، تحریم ها و ترورهای زیادی بودیم که یاران و فرزندان امام راحل را به شهادت رساندند تا به انقلاب ضربه وارد کنند اما چون پایه و اساس انقلاب ایثار، شهادت و گذشت بود هرگز دشمنان نتوانستند به اهداف شوم خود دست یابند.
وی افزود: انقلاب امام راحل نشات گرفته از نهضت رسول اکرم (ص) بود و با بهره گیری از شفاعت انبیاء به پیروزی دست یافت.
آخوند عبدالجبار میرابی با اشاره به اتفاقات چند روز اخیر در آمریکا گفت: کشوری که ندای عدالت خواهی سر می زند خودش دست به کشتار می زند و امروز شاهدیم که مردم دنیا و حتی مردم خود آمریکا فریاد عدالت خواهی و آزادگی سر می دهند.
وی ادامه داد: مردم آمریکایی که امروز به خیابان ها آمدند به دنبال اتحاد و برابری نیستند بلکه عدالت خواهی را مطالبه می کنند که حضرت امام (رحمه الله علیه) در نظام مقدس جمهوری اسلامی پایه گذاری کرده است.
وی افزود: امروز مشاهده می کنیم که در گوشه گوشه جهان ندای عدالت خواهی بلند می شود.
امام جمعه اهل سنت قره تپه بندر ترکمن با بیان اینکه، وجود امام راحل عالی ترین نعمت الهی بود افزود: امروز جانشین به حق، صالح و شایسته ایشان مقام معظم رهبری به تبعیت از آرمان های امام راحل نقشه های دشمنان را یکی پس از دیگری نقش برآب می کند.
وی افزود: حضرت امام (ره) در سال ۴۲ بیان کرد که سربازان من در گهواره ها هستند و می بینیم در ۱۶ سال بعد همان کودکان قیام کردند و توانستند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند.
وی تاکید کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز جوانان جان برکف مثل دوران پیامبر (ص) به میدان آمدند و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.
آخوند عبدالجبار میرابی خاطرنشان کرد: امروز وظیفه داریم در راستای صیانت از اندیشه های امام (رحمه الله علیه) انقلاب اسلامی را که انفجار نور بود را به جهانیان معرفی و عرضه کنیم.
وی اظهار کرد: عالی ترین اندیشه امام راحل ارج نهادن به جوانان بود و امام راحل به جوانان امید داشت و جوانان نیز پاسخ اعتماد امام (رحمه الله علیه) را دادند.
آخوند میرابی افزود: حضرت امام (رحمه الله علیه) مساجد را سنگر می دانستند و به آن اهمیت می دادند.
وی افزود: باید بنا بر توصیه امام راحل امروز به مساجد و جوانان اهمیت بدهیم تا شرمنده آن بزرگوار نشویم.

فهرست