امام جمعه نودشه:
اهداء عضو باید به عنوان فرهنگی مطلوب در جامعه مورد تکریم قرار گیرد
امام جمعه نودشه به مناسبت ۳۱ اردیبهشت به اهمیت روز اهداء عضو در ایران پرداخت و انجام این مهم را امر نیکو وپسندیده ای برشمرد که چندین نفر را از مرگ حتمی نجات می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه، نماز جمعە این هفتە (سوم خرداد ۹۸) نودشە با حضور باشکوە مردم روزەدار نودشە در محل مسجد جامع نودشە برگزار گردید.

خطیب نماز جمعە نودشە، خطبه های نماز جمعه را پس از توصیه به تقوا و اهمیت روزه در ماه مبارک رمضان حول سه محور زکات ، خطر آتش سوزی منابع طبیعی واهداء عضو توضیحاتی چند ارائه نمود.

ماموستا ملا احمد مبارکشاهی زکات را یکی از اهرم های استقرار عدالت درجامعه اسلامی برشمرد وافزود: با انجام این فریضه ی دینی قطعاً مبالغ هنگفتی دراین راستا جمع آوری می شود، ودر ادامه ابراز امیدواری نمود قبل از عید فطر به تناسب بین نیازمندان ومستمندان شهر توزیع گردد.

ملا احمد مبارکشاهی به اهمیت منابع طبیعی در چرخه ی حیات پرداخت و نگهداشت از آن را وظیفه شهروندان محترم دانست و افزود: بارش نزولات آسمانی نعمت بی بدیلی بود که به سرسبزی منطقه منتهی گردید، رشد پوشش گیاهی پیامد بارش های اخیر بوده این در شرایطی است که همین نیز می تواند در گرمای تابستان به عنوان تهدید عمل نماید ومنجر به آتش سوزی واز بین رفتن منابع طبیعی منطقه گردد، بنابراین می طلبد درجهت حفظ منابع ومراتع خدادادی مراقب باشیم وهر زمان اتفاقی روی دهد وبا همراههی همدیگر به اطفای حریق مبادرت نمائیم.

وی با تاکید  به اهمیت ۳۱ اردیبهشت به عنوان روز اهداء عضو پرداخت و توجه بدان را منجر به نجات تنی چند دانست وافزود: جمعیت زیادی درصف انتظار پیوند عضو به سر می برند بطوریکه در ایران ۲۵ هزار نفر متقاضی پیوند اعضا می باشند، خیلی ها همراهی می نمایند وبا اقدام خیرخواهانه ی خویش تنی چند را از مرگ حتمی نجات می دهند.

ماموستا مبارکشاهی در ادامه گفت: هریک وظیفه داریم این مهم را به عنوان فرهنگ مطلوب در جامعه مورد تکریم قرار دهیم و چنانچه اتفاقی (مرگ مغزی) برای هریک از اقوام نزدیک روی دهد این را وظیفه ی انسانی خویش بدانیم واعضای سالم را به بیماران نیازمند اهداء نمائیم ، قطعاً این رفتار مطلوب با ثواب و اجر زیادی همراه خواهد بود.

در خاتمه ماموستا مبارکشاهی امام جمعه نودشه به تشریح خدمات ارزنده آقای حبیب اله ابراهیمی مسول مرکز نیکوکاری افق نودشە پرداخت وصداقت درعمل واعتماد مردم به ایشان را سرمایه ای ارزنده برای شهر نودشه عنوان نمود و به نیابت از مردم فهیم وقدرشناس نودشه با اهداء لوح تقدیر از وی تقدیر وتشکر به عمل آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست