شناسه خبر: 7668

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=7668

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان بیجار:
 اهلیت ملاک واگذاری مسئولیت‌ها باشد
خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان بیجار با تاکید براینکه مسئولیت‌های باید به کسی سپرد شود که اهلیت داشته باشد، گفت: مسئولان باید نسبت به مسئولیت خود دلسوز و امین باشد و در کار خیانت نکنند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا جلال مرادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت به مناسبت سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) اظهار کرد: مسئولین ما برای موفقیت در تحقق اهداف باید همواره پیرو راه امام باشند و به توصیه‌های آن بزرگوار عمل کنند.

امام جمعه موقت نماز جمعه بیجار به موضوع امانت‌داری و گناه خیانت در امانت پرداخت و افزود: خداوند در سوره مبارکه انفال خطاب به اهل ایمان و به کسانی که به وحدانیت او و پیامبرش ایمان دارند توصیه نموده است نسبت به دستورات خدا و رسول خدا امین باشید و خیانت نکنید.

وی اضافه کرد: کسانی که در مخالفت دین خدا و رسول خدا قدم بر می‌دارند، خائن هستند چون نسبت به امانت الهی که مهم‌ترین آن دین اسلام است وفادار نیستند.

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان بیجار با تاکید براینکه مفهوم امانت و امانت‌داری خیلی گسترده تر و عام‌تر از آنچه به ذهن انسان می‌رسد است، گفت: هر کس نسبت به امر خدا و سنت پیامبرش کوتاهی کند در امانت دین خیانت کرده است.

ماموستا مرادی اذعان داشت: ‌به راستی آنچه که حلال است و خداوند برای استفاده و منفعت در اختیار انسان قرار داده است، امانت هستند.

وی مهم‌ترین امانت را حفظ حیا و آبرو و معنویت دانست و گفت: به طور کلی هر کس در حیطه کار و فعالیت و مسئولیت خود باید امانت‌دار باشد.

وی افزود: فرزندان ما امانت‌هایی هستند که در مدارس تربیت و تعلم و آموزش و پرورش در اختیار معلمان و گروه‌های آموزشی قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم معلمان و مدیران آموزشی نسبت به آموزش و تربیت صحیح این امانت‌ها بیشتر تلاش کنند.

امام جمعه موقت اهل سنت بیجار اذعان داشت: در هر جامعه‌ای حس امانت و امانت‌داری نباشد، بی شرمی و بی‌آبرویی در آن ایجاد و کسترش پیدا می‌کند و رحم و شفقت الهی از آن رخت بر می‌بندد.

به گفته وی، عذاب الهی در روز قیامت گریبان خیانت‌کاران را می‌گیرد و آن جامعه دچار تباهی می‌شود.

وی با بیان اینکه بنا به فرموده پیامبر اکرم منافق سه نشانه دارد، گفت: منافق در هنگام صحبت کردن دروغ می‌گوید و وقتی وعده می‌دهد خلاف وعده عمل می‌کند.

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان بیجار افزود: زمانی که امانتی به فرد منافق داده می‌شود در حفظ امانت خیانت می‌کند.

ماموستا مرادی با تاکید براینکه هر کدام از صفات در وجود انسان باشد در دایره منافقین قرار می‌گیرد، افزود: لازم است هر کس در حیطه مسئولیت خود چه نماینده مردم و چه رئیس جمهور، چه سرپرست خانواده و چه مسئولیت اجتماعی و فرهنگی اصل امانت‌داری را مد نظر قرار داده و در امانتی که به آنها محول شده خیانت نکند.

وی با تاکید براینکه مسئولیت‌های باید به کسی سپرد شود که اهلیت داشته باشد، گفت: مسئول در جامعه اسلامی باید هم داری تخصص و هم متعهد باشد.

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان بیجار گفت: مسئولان باید نسبت به مسئولیت خود دلسوز و امین باشد و در کار خیانت نکنند.

ماموستا مرادی با بیان اینکه هر گونه خیانت به بیت‌المال خیانت به خون شهدا است، اضافه کرد: کسانی که به بیت‌المال و خون شهدا خیانت می‌کنند در روز قیامت در حضور پیامبر و شهدا باید پاسخگو باشند.

به گفته وی، سر افکندگی و عذاب الهی گریبان‌گیر خیانت کنندگان می‌شود از این رو باید در حفظ امانت کوشا باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست