اهل‌سنت در اعلام عید فطر «تابع حکم مقام معظم رهبری» هستند
ماموستا خدایی امام جمعه سنندج: اهل‌سنت در اعلام عید فطر تابع حکم مقام معظم رهبری هستند چرا که اطاعت از دستورات رهبر معظم انقلاب برای همه مسلمانان شیعه و سنی واجب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تسنیم، ماموستا عبدالرحمن خدایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در سنندج، ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر؛ جشن بندگی، احسان، کرم و لطف پروردگار به همه مردم سراسر کشور و استان کردستان اظهار داشت: عید فطر در اسلام و در بین اهل‌سنت دارای اهمیت فراوان بوده و نماد وحدت مسلمانان شیعه و سنی است.

وی با بیان اینکه پس از یک ماه عبادت و روزه‌داری نماز شکرانه خوانده می‌شود، افزود: کسانیکه در طول این ماه مبارک هر اقدام و عمل خیرخواهانه‌ای انجام داده باشند، خداوند اجر و پاداش آن را چند برابر به آنان می‌دهد.

امام جمعه سنندج حکمت نماز عید فطر را وحدت، انسجام و همبستگی جامعه مسلمین دانست و تصریح کرد: اهل‌سنت در اعلام عید فطر تابع حکم مقام معظم رهبری هستند چرا که اطاعت از دستورات رهبر معظم انقلاب برای همه مسلمانان شیعه و سنی واجب است.

وی به برخی ناهماهنگی‌ها در اعلام روز عید فطر اشاره کرد و ادامه داد: برخی افراد و گروه‌های خاص به‌دنبال ایجاد تفرقه و دودستگی میان مسلمانان شیعه و سنی هستند اما به اهداف شوم خود نخواهند رسید.

ماموستا خدایی تاکید کرد: همه مسلمانان شیعه و سنی ایران اسلامی باید «یکدل و متحد» برای اعلام و خواندن نماز عید فطر پیرو حکم حاکم کشور خود باشند و اتحاد و یکپارچگی خود را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه اقامه نماز عید فطر «وحدت و برادری» مسلمانان جهان اسلام را نشان می‌دهد، اظهار کرد: به محض روئیت هلال ماه عید سعید فطر اعلام می‌شود و همه مردم جشن می‌گیرند.

امام جمعه سنندج از همه مردم سراسر کشور خواستار شد که «اتحاد و همبستگی» خود را حفظ کنند و در خواندن نماز عید فطر دودستگی و اختلاف ایجاد نشود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست