شناسه خبر: 21465

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=21465

اهل سنت درباره اربعین چه می گویند؟
نیوز امام جمعه اهل‌سنت پارسیان با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری نقش اربعین را در تقویت قدرت اسلام بسیار زیاد می‌دانند، افزود: کربلا نماد تبلور وحدت و بیعت با امام حسین(علیه السلام) است که نمود جهانی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، به نقل از شیعه نیوز امام جمعه اهل‌سنت پارسیان با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری نقش اربعین را در تقویت قدرت اسلام بسیار زیاد می‌دانند، افزود: کربلا نماد تبلور وحدت و بیعت با امام حسین(علیه السلام) است که نمود جهانی دارد.

با وجود تبلیغات و توطئه‌های شوم دشمنان در جهت ایجاد شکاف و اختلاف بین مسلمانان، جامعه اهل سنت و شیعه همواره با احترام متقابل به عقاید همدیگر و با حضور در صحنه، نقشه‌های دشمنان را خنثی کرده‌اند، اهل سنت ارادت خاصی نسبت به خاندان رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله) دارند و حضور اهل‌سنت در پیاده‌روی ۲۰ صفر و همچنین پذیرایی از کاروان‌های زائران اربعین حسینی گواه این مدعاست.

ماموستا ملامصطفی محمودی امام جمعه پیرانشهر با اشاره به اهمیت زیارت امام حسین(علیه السلام) در کربلا گفت: رفتن به کربلا و زیارت امام حسین(علیه السلام) در هر زمانی مناسب است و در ایام اربعین بهتر می‌باشد.

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت با اشاره به اینکه ۲۰ صفر مصادف با چهلمین روز شهادت امام حسین(علیه السلام) و برگشت اهل‌بیت پیامبر(صلی الله علیه و آله) از شام به کربلا است، افزود: مناسب است که مسلمانان در چنین روزی به زیارت مزار امام حسین(علیه السلام) بروند، زیرا امام حسین(علیه السلام) بزرگ و سرور شهیدان عالم است، زیرا در راه حق به سمت کربلا رفت تا یزید که یک انسان فاسق و بی‌دین و به زور امیر مسلمانان شده بود را، از بین ببرد.

امام جمعه اهل‌سنت پیرانشهر خاطرنشان کرد: زیارت اهل‌ قبور و به خصوص صالحین و بزرگان برای اهل‌تسنن مستحب است، اهل‌سنت خوب است برای زیارت امام حسین(علیه السلام) که از اولیاء الهی و در راه حق و برای اصلاح امور جدش، رسول‌الله شهید شد، بروند.

امام حسین(علیه السلام) متعلق به همه مسلمانان است

وی با بیان اینکه امام حسین(علیه السلام) با دعوت مردم و برای اصلاح امت اسلامی به سمت کوفه حرکت کرد، تأکید کرد: امام حسین(علیه السلام) متعلق به یک مذهب نیست، بلکه متعلق به همه مسلمانان جهان است و حتی کسانی هم که مسلمان هم نیستند وقتی مظلومیت و نحوه شهادتش را در تاریخ می‌خوانند، ناراحت می‌شوند.

ماموستا محمودی اظهار داشت: امام حسین(علیه السلام) محبوب پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله) بود و فرقی میان احترام، شخصیت، امام و راهنما بودن او و پیامبر(صلی الله علیه و آله) در ولایت بر مردم نیست. جز اینکه حضرت رسول(صلی الله علیه و آله) پیامبر بود؛ امام حسین(علیه السلام) مقام پیامبری نداشت، ولی مقام ولایت داشت که یک مرتبه پایین‌تر از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) است.

وی افزود: تنها شیعیان محب امام حسن(علیه السلام) و امام حسین(علیه السلام) نیستند، بلکه محبت اهل‌بیت(علیه السلام) بر همه واجب است و در میان اهل تسنن اسم حسن و حسین به وفور یافت می‌شود، ولی یک نفر را نمی‌بینید که اسمش یزید باشد، چون از یزید نفرت دارند و اکثریت اهل‌تسنن بر یزید و بر کسانی که او را یاری کردند، لعنت می‌فرستند.

امام حسین(علیه السلام) با خون خود درس آزادگی به جهانیان داد

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت، افزود: امام حسین(علیه السلام) با اینکه که می‌دانست شهید می‌شود، ولی تسلیم ظالم نشد و با خون خود درس آزادگی و بزرگی به جهانیان داد و الگویی برای تمام آزادگان جهان شد و به همه یاد داد که نباید در برابر ظلم تسلیم شوند.

وی با اشاره به آنهایی که مقابل امام ایستادند در خواب بودند و اسلام را نمی‌شناختند اظهار داشت: آنهایی که مقابل امام ایستادند، فریب دنیا را خوردند و با بی‌معرفتی، شخصیت بزرگی که مانند آن در زمان خود نبود را با مظلومیت به شهادت رساندند.

ماموستا محمودی ضمن اشاره به مراسم ایام اربعین حسینی و با بیان اینکه همه مسلمانان در چنین روزهایی غمگین هستند، گفت: در روایات اهل‌ سنت داریم که در قیامت حضرت زهرا(س) ستون عرش را می‌گیرد و از خدا می‌خواهد که ضمن محاکمه قاتل فرزندش، او را شفیع برای گریه‌کنندگان بر امام حسین(علیه السلام) قرار دهد و خداوند هم او را شفیع قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست