مدرس مدرسه احمدیه تربت جام:
اهل سنت در دفاع از نظام همواره در میدان عمل حاضر بوده‌اند
مولوی سیدمعصوم عبداللهی مدرس مدرسه احمدیه تربت جام گفت: اهل سنت به ویژه جامعه روحانیون در دفاع از نظام و ارزش‌های آن همواره در میدان عمل حاضر بوده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شوری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت مولوی سیدمعصوم عبداللهی مدرس مدرسه احمدیه تربت جام در نشست تکریم و تبیین نقش شهدای روحانی اهل سنت در حفظ و نشر ارزش‌های اسلامی و انقلابی که صبح دیروز(چهارشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: خداوند تبارک و تعالی در مورد جایگاه شهدا در آیات متعدد قرآن می‌فرماید« به هیچ عنوان کشته گان در راه خدا مرده و نابود شده مپندارید، بلکه آنان زنده و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند».
وی خاطرنشان کرد: خداوند تبارک تعالی می فرماید این شهدا در حالی که برای آنچه خدا از فضل خود به آنها داده خوشحال هستند و برای کسانی از مومنان که در پی آنان هستند و در آینده شهید می‌شوند شادی می‌کند.
وی تصریح کرد: این ابراز شادی شهدا برای کسانی که قرار است در آینده به آنها بپیوندند به آن دلیل است که چرا برای آنها واضح و روشن شده که برادران مومنشان که هنوز در دنیا هستند در آخرت نه ترسی آنان را می‌گیرد و نه اندوهنگین می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه نشست حاضر متبرک به نام شهداست، عنوان کرد: جا دارد در چنین جلسه متبرک و با برکتی از شهدای اهل سنت که در کنار شهدای تشیع در مقابل طاغوتیان جنگیدند و به شهادت رسیدند یادی کنیم.
وی افزود: رسول خدا در مورد شهدا می‌فرماید«قسم به آن خدایی که جان من محمد در ید او است، قطعا من دوست داشتم در راه خدا کشته و سپس زنده و دوباره کشته شوم سه بار این را تکرار می‌کنند.
وی با بیان اینکه مقام شهدا مقام بسیار عالی و والایی است، گفت: اهل سنت در طول تاریخ انقلاب همواره در کنار برادران اهل تشیع در تمام عرصه‌های سرنوشت‌ساز حضور داشته و نقش‌آفرینی کرده است.
به گفته وی، اهل سنت در مسیر دفاع از ارزش‌های انقلاب و ارزش‌های آن شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده که جامعه روحانیون نیز سهم قابل توجهی در این زمینه به خود اختصاص داده است.
وی اضافه کرد: یاد و خاطر شهدا را گرامی می داریم و از خداوند تبارک و تعالی می‌خواهیم ما را در مسیر و راه شهدا قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست