بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
اهل سنت عراق حمله آمریکا به حشد الشعبی را محکوم کرد
جماعت علمای اهل سنت عراق به ریاست «خالد الملا» تجاوز اخیر نیروهای اشغالگر آمریکایی به مواضع ارتش و پلیس عراق، حشد الشعبی و تأسیسات غیر نظامی این کشور را محکوم کرد.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایکنا، در بیانیه منتشرشده از سوی جماعت علمای اهل سنت عراق آمده است: دولت آمریکا باید بداند راهی برای اشغال ملت غیوری مانند عراق و تحمیل اراده خود را بر آن ندارد؛ هر چند نیروی نظامی در اختیار داشته و به تجاوز و اقدامات مستکبرانه دست بزند.

بهترین راه برای آمریکا تفاهم با دولت عراق درباره نحوه عقب‌نشینی نیروهایش از عراق و بازگرداندن نظامیان آمریکایی به وطنشان است؛ همان کاری که در افغانستان انجام داد، هر چند عراق در این مسئله بر افغانستان ارجحیت دارد؛ زیرا تشکیلات تروریستی در این کشور وجود ندارد و وضعیت سیاسی و آمادگی نیروهای نظامی  و امنیتی عراق بهتر از افغانستان است.

آمریکا باید بداند که عراقی‌ها قادر به اجبار نیروهای نظامی آمریکا به خروج هستند؛ همان طور که قبلا این کار را انجام دادند.

بنا به اعلام فرماندهی عملیات مشترک عراق بامداد جمعه، ۲۲ اسفندماه در ساعت ۱ بامداد به وقت محلی مناطق مختلف عراق در معرض حمله جنگنده‌های آمریکایی قرار گرفت که در جریان این حملات، مقر ۴۶ حشدالشعبی، کماندوهای لشگر ۱۹ و پلیس بابل هدف قرار گرفت.

در این حمله مواضعی در مناطق «جرف النصر»، «السعیدات»، «البهبانی» و تأسیسات نظامی «الاشتر» در استان بابل و فرودگاه بین‌المللی در حال ساخت کربلا هدف قرار گرفت و به شهید و زخمی‌شدن نیروهای کماندویی لشگر ۱۹ ارتش عراق و حشد الشعبی و کارکنان فرودگاه در حال ساخت کربلا منجر شدند.

 

فهرست