شناسه خبر: 3318

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3318

امام جمعه مسجد جامع النبی(ص) روستای تی‌تک تالش :
اهمیت انجام کار خیر برای آبادانی کشور بسیار زیاد است
حجت الاسلام امام الدین اسدی ، امام جمعه اهل سنت روستای تی‌تک شهرستان تالش در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع النبی (ص) با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقواای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت : باید از کسانی که در راه خیر قدم بر می دارند تقدیر و تشکر کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان حجت الاسلام امام الدین اسدی ، امام جمعه اهل سنت روستای تی‌تک شهرستان تالش در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع النبی (ص) با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقواای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت : باید از کسانی که در راه خیر قدم بر می دارند تقدیر و تشکر کنیم .

وی با بیان آیات و روایات اظهار داشت : مسلمانان چهار حق بر گردن یکدیگر دارند ؛ اول اینکه یاور نیکوکاران باشیم و از آنان به خاطر کار خیری که انجام می دهند تقدیر و تشکر کنیم .

امام جمعه مسجد جامع النبی (ص) روستای تی‌تک تالش با بیان اهمیت انجام کار خیر برای آبادانی کشور ، افزود : کار خیر برای آبادانی کشور یعنی ساختن مسجد ، مدرسه و بیمارستان ؛ تشکر از مردم در برابر اینگونه خدمات و نیکی هایشان ، بسیار مهم است و در برخی از احادیث تشکر از نیکوکاران به عنوان تشکر از خدا به شمار آمده است .

وی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد : حق دوم مسلمانان بر یکدیگر ، دعا برای گناهکاران است ، به این منظور که اگر گناه کاری در بین ما باشد و کاری انجام دهد که خدا از آن کار راضی نیست ، دعا کنیم که خدا او را ببخشید و مورد مغفرت خود قرار دهد .

حجت الاسلام امام الدین اسدی افزود : حق سوم مسلمانان بر یکدیگر این است که کسانی را که روی گردانند و با خدا قهر هستند ، آنان را دعوت کنیم که به این وضع ادامه ندهند چون تنها خواهند ماند .

وی گفت : حق چهارم این است که توبه کنندگان را دوست داشته باشیم و به خاطر گناهان گذشته آنان را سرکوب نکنیم زیرا وقتی خداوند متعال توبه کنندگان را دوست دارد پس چرا ما آنان را دوست نداشته باشیم .

امام جمعه اهل سنت روستای تی‌تک با اشاره به حدیثی از رسول خدا (ص) گفت : آدم باید خیر خواه باشد و بدترین امت رسول خدا (ص) کسانی هستند که از لغزش دیگران در نگذرند و عذر کسی را نبخشند و کسانی که از مردم بدشان بیاید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست