امام جمعه و جماعت مسجد نور ارومیه :
اهمیت تعلیم و تربیت کودکان در خانواده از نگاه دین مبین اسلام

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی ماموستا محمدسعید باباصفری امام جمعه و جماعت مسجد نور ارومیه به مناسبت فرارسیدن فصل تابستان و ضرورت برنامه ریزی دقیق در جهت تربیت و تعلیم نوجوانان و نونهالان بر اساس تعلیمات و دستورات شرع مقدس به بیان نکاتی مهم و ضروری از جمله به یادآوری نقش والدین و خانواده در این مرحله حساس از زندگی این عزیزان اشاره کرد.

ایشان با استناد به آیات و احادیث فراوانی که در این خصوص وارد شده به اهمیت نحوه ی تعامل صحیح والدین با فرزندان و چگونگی برخورد پدر و مادر از دیدگاه احادیث شریف با نوجوانان اشاراتی نموده و از والدین درخواست نمود.

با توجه به اهمیت تعلیم و تربیت نونهالان و نوجوانان در این برهه ی حساس سنی،  نهایت توجه و دقت خود را مبذول داشته و کنترل صحیحتر وبیشتری در این خصوص بکار گیرند.

ماموستا باباصفری همچنان در مورد اخلاق اسلامی سلام کردن به ایراد سخن پرداخت و آداب ، فضایل و فلسفه ی آن را برای نمازگزاران تبیین نمود.

ایشان افزود : فرهنگ شهرنشینی نباید ما را از این اخلاق دینی ، دور سازد زیرا این اخلاق مورد تاکید شرع است و از همه ی پیروانش می خواهد که متخلق به آن باشند.

ماموستا همچنین با استدلال به احادیث صحیح گفت : سلام کردن اولین آداب اجتماعی است که خداوند و ملائک به سیدنا آدم علیه السلام آموختند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست