امام جمعه اهل سنت تکاب:
اهمیت طرح «هر مسجد یک خانه» در تریبون‌های نماز جمعه تبیین شود
امام جمعه اهل سنت تکاب با اشاره به وظیفه علمای دینی در تشریح اهمیت طرح «هر مسجد یک خانه»، گفت: علمای دینی در مساجد و ائمه جمعه در نمازهای جماعت وظیفه دارند این موضوع بسیار مهم را برای مردم تبیین کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری فارس، ماموستا یحیی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، با اشاره به اجرای طرح« جهاد همبستگی ملی» با هدف کمک به هم‌وطنان سیل‌زده اظهار کرد: خداوند متعال در سوره مائده فرمود، خدا نیکوکاران را دوست دارد بنابراین جامعه نیاز به تعاون و همکاری برای حل مشکل هم‌وطنان سیل زده دارد.

وی تصریح کرد: بیش از ۲۹ آیه قرآن کریم در مورد احسان و نیکوکاری امر فرموده و دین مبین اسلام، مسلمانان را به مهرورزی دعوت کرده است و بنابراین در این شرایط اقتصادی و زمانی و مکانی لازم است که هم‌وطنان به کمک یکدیگر بشتابند.

امام جمعه اهل سنت تکاب گفت: پیامبر بزرگوار اسلام(ص) فرمود، هر کس گرفتاری دنیوی برادر مسلمان خود را رفع کند، خداوند ۷۰ گرفتاری را از وی برطرف می‌کند بنابراین برای آبادی دنیا و آخرت خویش باید به یاری هم‌نوعان شتافت.

وی با اشاره به اینکه هیچ دینی همانند اسلام به مسائل اجتماعی اشاره نکرده است بیان کرد: در این شرایط زمانی، وظیفه بزرگی بر دوش تک تک مردم است تا در طرح« هر مسجد یک خانه» شرکت کرده و به فکر سرپناه برای نیازمندان باشند.

اسماعیلی با اشاره به وظیفه علمای دینی در تشریح اهمیت این موضوع اظهار کرد: علمای دینی در مساجد و ائمه جمعه در نمازهای جماعت وظیفه دارند این موضوع بسیار مهم را برای مردم تبیین کنند چون مساجد سنگر است و مردم به این پایگاه‌های دینی اعتماد دارند و کمک‌های خود را در این مکان‌های مقدس انجام می‌دهند.

وی افزود: علاوه بر مساجد، پایگاه‌های مقاومت بسیج، جمعیت هلال‌احمر و کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز می‌توانند کمک‌های مردمی را برای اجرای طرح« هر مسجد یک خانه» جمع‌آوری کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست