امام جمعه اهل سنت لوندویل آستارا :
اوقات فراغت فرزندان فرصتی مناسب برای آموزش قرآن است
حجت الاسلام علیرضا بنی پولاد با تاکید بر اهمیت دادن خانواده ها به اوقات فراغت فرزندان در فصل تابستان، تدارك برنامه های مختلف برای پر کردن و غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در فصل تابستان، وظیفه ای والدین قرار دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام علیرضا بنی پولاد امام جمعه اهل سنت مسجد بابا حسن بخش لوندویل شهرستان آستارا در گفت و گو  با رابط خبری گیلان با تاکید بر اهمیت دادن خانواده ها به اوقات فراغت فرزندان در فصل تابستان، اظهار داشت: تدارک برنامه های مختلف برای پر کردن و غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در فصل تابستان، وظیفه ای است که باید مورد توجه والدین قرار گیرد.

وی پر کردن اوقات فراغت فرزندان با برنامه های فرهنگی مساجد را بسیار حائز اهمیت خواند و با تاکید بر اینکه اوقات فراغت فرزندان فرصتی مناسب برای آشنایی بیشتر و آموزش قرآن کریم است، اضافه کرد: از جمله کلاس های فرهنگی که در مساجد برگزار می شود کلاس قرآن و احکام است که باید مورد توجه خانواده ها قرار گیرد.

امام جمعه اهل سنت مسجد بابا حسن بخش لوندویل شهرستان آستارا پر کردن وقت بیکاری نوجوانان در فصل تابستان را یکی از مهم ترین دغدغه های والدین عنوان کرد و با اشاره به اهمیت کلاس های قرآنی گفت: قرآن کریم حاوی برنامه کاملی برای زندگی است و انتخاب مسیر درست را برای ما و فرزندانمان آسان خواهد کرد و اگر بتوانیم قرآنی زندگی کنیم دنیا و آخرت ما تامین خواهد شد.

وی فراگیری سایر علوم و مهارت ها را نیز حائز اهمیت دانست و افزود: هیچ اشکالی ندارد که فرزندانمان را به کلاس های زبان، ریاضیات و یا ورزش های مختلف روانه کنیم اما نکته اینجا است که پدر و مادری که بخش مهمی از درآمد خود را در این راه ها هزینه می کنند، چگونه حاضر نیستند نوجوانان خود را با هزینه های نا چیز و حتی بعضا رایگان در کلاس های قرآنی ثبت نام نمایند.

حجت الاسلام علیرضا بنی پولاد ترویج فرهنگ قرآنی را در پیشگیری از آسیب های فردی و اجتماعی موثر دانست و خاطر نشان کرد: اگر فرهنگ قرآنی در جامعه حاکم باشد بسیاری از آسیب ها ریشه کن خواهد شد.

وی در بخش پایانی این گفت و گو به رعایت عفاف و حجاب در جامعه تاکید و اظهار داشت: حجاب موضوع مهمی است که نیاز به توجه بیشتر مردم در جامعه دارد و رعایت حجاب یکی از مهم ترین دستورات دینی است که در نظام اسلامی ما به عنوان قانون قرار داده شده است و هدف از آن پیشگیری از آسیب های فردی و اجتماعی است که می تواند افراد مختلف را با آن درگیر نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست