شناسه خبر: 8116

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8116

اوقات فراغت فرزندان نباید به بطالت سپری شود
شیخ ابراهیم مقدسی: باید بدانیم که فرندانمان نعمات الهی و از طرفی امانتی در دستان ما هستند و ما مؤظفیم از این امانت‌ به درستی نگهداری کنیم و در تربیت صحیح آنها تلاش و کوشش کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ ابراهیم مقدسی امام جمعه اهل سنت چاه مبارک در خطبه های نماز جمعه این هفته، باتوجه به تعطیلی مدارس و استفاده درست و لزوم بهره‌گیری مناسب از اوقات فراغت را متذکر شد و گفت: با تعطیلی مدارس برای فرزندانمان در وقتشان فراغت حاصل می‌شود، نباید این اوقات به بطالت و بدون برنامه بیهوده سپری شود.
وی افزود: باید بدانیم که فرندانمان نعمات الهی و از طرفی آنها امانتی در دستان ما هستند و ما موظفیم از این امانت به درستی‌ نگهداری کنیم و در تربیت صحیح آنها تلاش و کوشش کنیم.
خطیب جمعه با بیان اینکه در روز قیامت خداوند درباره این امانت از ماسؤال خواهد کرد، با طرح این پرسش گفت: آیا ما به درستی از این امانت نگهداری کردیم و یا آن را پایمال و تضییع کردیم؟ رسول الله علیه‌الصلاه والسلام می فرمایند: خداوند در روز قیامت از انسان درباره فرزندان خواهد پرسید که آیا ما آنها را درست تربیت کردیم یا نسبت به آنها کوتاهی و آنها را به حال خود رها کردیم.
خطیب جمعه با اشاره به اینکه با پایان رسیدن سال تحصیلی، مسئولیت ما نسبت به فرزندانمان بخاطر فراغتی که در وقتشان ایجاد می شود سنگین‌تر می‌شود، اضافه کرد: در واقع خانواده باید نقش راهنمایی و هدایت را ایفا کند و از طرف دیگر باید الگوی خوبی برای فرزندان باشند و در تربیت نور چشمان خود، با نصیحت و اندرز و با نرمی و آرامی و به دور از خشونت و با گفتار ملایم برخورد و رفتار کنند.
شیخ مقدسی تصریح کرد: پدر و مادر همواره مراقب فرزندان خود باشند، آنها در سنی هستند که خوب و بد خود را نمی‌دانند و تشخیص نمی‌دهند، بخصوص از رفتن و همراهی کردن با دوستان ناباب و فاسد، می‌باید منع کنیم.
وی تأکید کرد: اگر در پر کردن بهینه اوقات فراغت دانش‌آموزان در فصل تابستان برنامه‌ریزی درستی صورت نگیرد بى‌شک زمینه انحرافات در بین دانش‌آموزان فراهم می شود و در نتیجه، با عواقب زیانبارى مواجه خواهیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست