شناسه خبر: 68546

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=68546

اولین امام جمعه شهر میرآباد معرفی شد
صبح امروز طی مراسمی با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری، بخشداران مرکزی و زمکان، نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه مقاومت بسیج، فرماندهان نظامی و انتظامی و ائمه جمعه و جماعات شهرستان تلات باباجانی، امام جمعه شهر میرآباد بخش زمکان معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه در مراسمی با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ثلاث باباجانی و جمعی از مقامات محلی اولین امام جمعه شهر میرآباد شهرستان ثلاث باباجانی معرفی شد.
جانشین مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه در این مراسم گفت: انتخاب ائمه جمعه در مناطق اهل سنت کشور از وظایف دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت است.
احمد محمدی افزود: پس از اعلام رسمی تأسیس بخش زمکان با مرکزیت شهر میرآباد و بررسی و اتخاذ تصمیم توسط دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه، امام جمعه این شهر انتخاب شد.
وی با اشاره به سابقه دینی و اخلاقی ماموستا ملا محمد یوسفی تصریح کرد: سلامت اخلاقی و صداقت و مسئولیت پذیری سبب انتخاب ایشان به عنوان امام جمعه شهر میرآباد است.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه ادامه داد: ماموستا یوسفی عالم و فاضلی توانمند است و با توجه به تجارب ایشان در زمینه های ارتباط با جوانان و نوجوانان قطعا با سعه صدر و تعامل و همیاری مسئولین این شهرستان می تواند زمینه های پیشرفت مسائل دینی و فرهنگی را در این شهر ایجاد کرده و اعتلا بخشد.
محمدی با اشاره به تأکید اسلام در خصوص احترام و تکریم علمای دین اضافه کرد: امید است ماموستا یوسفی با تلاش و انرژی دوچندان و همراهی و همکاری مردم منطقه، زبان گویای مردم فهیم و لایق بخش زمکان بوده و در موضع گیریها در دفاع از اسلام و انقلاب شفاف، روشن، صریح و جدی باشد.
وی با بیان خصوصیات امام جمعه تراز انقلاب اسلامی گفت: توانایی علمی بالا، اخلاق نیک، بیان ساده و شیوا، ابتکار و خلاقیت، آراستگی ظاهر، نظم و انضباط، درک موقعیت سنی جوانان و نوجوانان و توانایی برگزاری برنامه های فرهنگی از جمله خصوصیات ائمه جمعه و جماعات است
جانشین مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه افزود : شجاعت، از خودگذشتگی، مهمان نوازی، خونگرمی، پایبندی به اصول جوانمردی و دینداری بخشی از خصوصیات با ارزش مردم منطقه ثلاث باباجانی است.
شهر میرآباد با بیش از هزار و ۱۰۰ نفر جمعیت مرکز بخش زمکان شهرستان ثلاث باباجانی است.
شهرستان ثلاث باباجانی حدود ۳۶ هزار نفر جمعیت دارد و دارای سه بخش مرکزی، ازگله و زمکان با ۲۰۹ روستا است که ۱۶۷ روستای آن دارای سکنه است.

فهرست