امام جمعه اهل سنت سرسوله ؛
اگر افغانستان پیشوایی مانند آیت الله خامنه ای می داشت موفقیت و امنیت همواره همراهش بود
مولوی واحدبخش شنبه زهی گفت: استکبار جهانی افغانستان را به میدان بازی خود تبدیل نموده است و برای حفظ بقای خود امثال القاعده و طالبان را در آن کشور ایجاد و فعال گردانید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ در عملیات تروریستی طالبان در افغانستان بیش از ۱۵ انفجار انتحاری در منطقه دیپلماتیک کابل، بیش از ۳۰ کشته و حدود ۷۰ زخمی برجا گذاشته است.
این انفجارها، در منطقه ” پل محمود خان ” نزدیک ساختمان وزارت دفاع، کمیته ملی المپیک، تلویزیون خصوصی شمشاد و مرکز پشتیبانی ارتش افغانستان به وقوع پیوست.
مولوی واحدبخش شنبه زهی امام جمعه اهل سنت رسوله سیب و سوران ضمن محکومیت شدید اقدام گروه تروریستی طالبان در به خاک و خون کشاندن مردم افغانستان خصوصاً در حادثه اخیر کابل ابراز داشت:نه آیات و روایات و نه افکار عمومی جامعه بشری هیچ یک ترور، خشونت و خونریزی بی دلیل را تایید نمی نمایند.
وی در ادامه افزود: استکبار جهانی افغانستان را به میدان بازی خود تبدیل نموده است و برای حفظ بقای خود امثال القاعده و طالبان را در آن کشور ایجاد و فعال گردانید تا از این طریق بر بلاد اسلامی حکمفرمایی کند؛ البته یکی از اهداف اشغال افغانستان توسط آمریکایی ها تحت فشار قرار دادن و تحدید جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مستقل و همسایه افغانستان بوده است.
مولوی شنبه زهی عدم وجود رهبری توانا به مثل رهبری ایران را در افغانستان موجب به‌هم‌ریختگی این کشور دانست گفت: اگر افغانستان پیشوایی مانند آیت الله خامنه ای می داشت موفقیت و امنیت همواره همراهش بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست