شناسه خبر: 900

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=900

امام جمعه اهل سنت بخش اسالم :
اگر قدردان رحمت الهی باشیم خداوند بر نعمت های ما می افزاید
حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت : سال 1397 را پشت سر گذاشتیم ، در برخی ایام با خوشی و خوشحالی و در برخی ایام با غم و اندوه گذراندیم و سال جدید را ان شاالله با عنایت و لطف خداوند متعال سرشار از اتفاقات خوب سپری خواهیم کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت : سال ۱۳۹۷ را پشت سر گذاشتیم ، در برخی ایام با خوشی و خوشحالی و در برخی ایام با غم و اندوه گذراندیم و سال جدید را ان شاالله با عنایت و لطف خداوند متعال سرشار از اتفاقات خوب سپری خواهیم کرد .

وی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (ص) در خصوص محاسبه نفس ، افزود : در سالی که پشت سر گذاشتیم عملکرد و نفس خود را محاسبه کنیم و با بازگشت به سوی خدا  از اعمال بد خود توبه نماییم و کارهای نیک را افزایش دهیم .

امام جمعه اهل سنت مسجد فاروق اعظم بخش اسالم شکر گذاری از نعمت های الهی را موجب افزایش آن نعمت ها دانست و اظهار داشت : سلامتی از جمله نعمت هایی است که باید همیشه شاکر آن باشیم .

وی با اشاره به فشار های اقتصادی که بر کشور تحمیل می شود ، خاطر نشان کرد : یکی دیگر از مواردی که باید شاکر خداوند متعال باشیم این است که در این شرایط سخت اقتصادی به لطف و رحمت خداوند منان سال ۹۷ را به پایان رساندیم و اگر قدردان این رحمت الهی باشیم خداوند بر نعمت های ما می افزاید و ان شا الله صحت و سلامتی را برای ما در نظر می گیرد و لطف و رحمتش را شامل حال ما قرار می دهد .

حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی گفت : چه خوب و پسندیده است که زمانی که برای خود مان دعا می کنیم برای سلامتی ، عاقبت بخیری و اصلاح یکدیگر نیز دعا کنیم تا خداوند لطف و محبتش را شامل همه ما کند .

وی با بیان اینکه کسی که از گناه و اشتباه دیگران نمی گذرد خداوند نیز او را از عفو و رحمت خود محروم می سازد ، گفت : اعمال ، عبادات و دعا هایمان برای قرار گرفتن در سایه آمرزش و مغفرت پروردگار متعال است و کسی که انتظار آمرزش پروردگار متعال را دارد باید از اشتباهات دیگران بگذرد .

امام جمعه اهل سنت اسالم اظهار داشت : انسان اگر خود را بشناسد و نسبت به خود شناخت و معرفت لازم را داشته باشد به سوی معبود باز خواهد گشت و خداوند توبه را نصیب کسی می کند که خود و خدای خود را بشناسد و آنگاه توبه پذیر بنده اش خواهد بود .

وی در پایان با بیان اینکه احسان و نیکوکاری باعث ایجاد دوستی و صمیمت بین افراد جامعه می شود ، گفت : احسان و نیکوکاری و کمک به انسان های فقیر ، آثار و پیامدهای مثبتی را در دنیا و آخرت برای ما به دنبال دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست