امام جمعه اهل سنت بخش اسالم :
اگر نسبت به یکدیگر رحم و مروت داشته باشیم در سایه رحمانیت الهی قرار خواهیم گرفت
حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی گفت: بعد از گذشت دو جمعه از ماه مبارک رمضان هنوز آثار و برکات این ماه در وجود ما قرار دارد و خداوند ما را یاری کند که این آثار و برکات را در خود تقویت و حفظ نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت: اگر نسبت به یکدیگر رحم و مروت داشته باشیم در سایه رحمانیت الهی قرار خواهیم گرفت.

وی با اشاره به اینکه دو جمعه از ماه مبارک رمضان گذشته است، اظهار داشت: بعد از گذشت دو جمعه از ماه مبارک رمضان هنوز آثار و برکات این ماه در وجود ما قرار دارد و خداوند ما را یاری کند که این آثار و برکات را در خود تقویت و حفظ نماییم.

امام جمعه اهل سنت مسجد فاروق اعظم بخش اسالم در بخشی دیگری از سخنان خود رحم و مروت در برابر یکدیگر را امر بسیار پسندیده ای دانست و افزود: کسی که بر دیگری رحم می کند، در رحمت الهی بر روی آن ها باز خواهد شد.

وی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (ص) ، خاطر نشان کرد: اگر انسان ها در روی زمین به یکدیگر رحم کنند و در قلبشان رحمانیت وجود داشته باشد، در آسمان ها مورد رحم و رحمت الهی قرار خواهند گرفت.

حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی گفت: کسی که مومن است و صفت رحمانیت به خود گرفته است در واقع در مقابل شیطان ایستاده و او را شکست داده است.

وی در ادامه به تبیین روایتی از پیامبر اکرم (ص) پرداخت و اظهار داشت: انسان باید قدر رحم و مروتی که خداوند در دل انسان جای می دهد را بداند.

امام جمعه اهل سنت بخش اسالم رحمانیت خداوند متعال را موجب عزت و سربلندی انسان دانست و افزود: یکی از صفات بارز خداوند رحمان، رحمانیت است و اگر ما نسبت به هم گذشت داشته باشیم، خدا ما را مورد رحمت خود قرار خواهد داد و رحمت خدا موجب عزت انسان خواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به فروانی آب در مزارعکشاورزی ، آن را نتیجه رحمت الهی دانست و خاطر نشان کرد: کشاورزان در رساندن آب به یکدیگر مراعات کنند و رحم و مروت را در برابر یکدیگر در نظر بگیرند.

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • باسلام بنده بعنوان یک شیعه ازمطالب ارزنده این برادر اهل سنت که برگرفته آز فرمایشات پیامبر ص است خیلی خوشم آمد. سپاسگزارم.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست