شناسه خبر: 4504

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4504

امام جمعه بانه
ایجاد صفای قلب از مهم‌ترین فلسفه‌های روزه است
امام جمعه بانه گفت: ایجاد صفای قلب از مهم‌ترین فلسفه‌های روزه گرفتن است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا عبدالله عبداللهی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر اظهار کرد:‌ کسانی که در مورد مسائل فقهی نظر می‌دهند بدانند که در سال دوم هجری روزه بر پیامبر صلی‌الله و امتش واجب شده است.
وی تصریح کرد: پیامبر ۹ سال روزه گرفتند و این ۹ سال که پیامبر در ماه رمضان روزه می‌گرفتند تنها دو رمضان را سی روز تمام روزه گرفته و هفت سال دیگر در ماه رمضان بیست و نه روز روزه گرفته‌اند.
امام جمعه بانه عنوان کرد: عده‌ای که بدون دلیل قانع کننده سخن می‌گویند باید بدانند حتما در رمضان سی روز کامل روزه گرفته شود بدانند ماه یعنی ۲۹ یا سی روز است.
وی تصریح کرد: در مورد روزه‌داری خداوند می‌فرماید ای ایمان‌داران طبق شریعت اسلام عمل کنید و در این زمینه سبقت نگیرید.
وی با بیان اینکه خداوند احتیاجی به گرسنگی و تشنگی ندارد، گفت: ما به خداوند محتاجیم یکی از فلسفه‌های روزه غلبه بر نفس است که باید آن را مهار کنیم تا دچار تهمت و ناسزا نشویم.
به گفته وی، باید روزه بگیریم تا با نفس سرکش مبارزه کنیم رمضان برای غلبه بر نفس است شیطان در درون بدن انسان می‌چرخد و برای اینکه دچار ناسزا و بدی نشویم باید روزه بگیریم.
امام جمعه بانه با بیان اینکه رمضان ماه خیرات و خواستن است، گفت: پیامبر صلی الله علیه و آله می فرماید با نفس خود مبارزه کنید با تحمل گرسنگی و تشنگی چرا که نفس را هرگونه بار بیاوری در دست خودت است.
وی خاطرنشان کرد: پیامبر صلی الله علیه و آله می‌فرمایند یکی از فلسفه‌های روزه ایجاد صفای قلب است به رحمت خداوند امید داشته باشید و از عذاب خداوند بترسید و دلتان را از سه چیز پاک کنید.
وی با بیان اینکه کسی که زیاد گرسنگی می‌کشد از انسان سیر بیشتر و بهتر فکرش کار می‌کند، قلبش فعال‌تر است، عنوان کرد: رمضان ماه خیرات و صدقات است در این ماه بیشتر یاد فقیران باشیم و به آنها کمک کنیم تا خداوند هم به ما کمک کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست