سرپرست مرکز بزرگ اسلامی مریوان:
ایجاد وحدت و همبستگی از مهم‌ترین اهداف برگزاری ستاد استهلال است
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی مریوان گفت: ایجاد وحدت و همبستگی در ماه مبارک رمضان و هماهنگی روحانیون از مهم‌ترین اهداف برگزاری ستاد استهلال روئیت ماه است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی از کردستان، ماموستا حق‌پناه در جلسه ستاداستهلال رویت هلال ماه در مریوان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: ایجاد وحدت و همبستگی در ماه مبارک رمضان و هماهنگی روحانیون از مهم‌ترین اهداف برگزاری این نشست است.
وی خاطرنشان کرد:‌ ۱۵۰ ستاد استهلال در سراسر کشور در طول سال از طرف دفتر مقام معظم رهبری(ره) در زمان‌ها و مکان‌های معینی مشغول رصد هستند.
وی با بیان حدیثی از رسول اکرم(ص) در خصوص رویت هلال ماه گفت: تکلیف همه ما عمل به آیات و احادیث و فرموده امام شافعی(ره) در این خصوص است.
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی مریوان تصریح کرد: با توجه به اینکه عده‌ای سودجو همواره دنبال هر موقعیت برای ایجاد تفرقه واختلافات در بین مردم هستند و اختلافات جزئی هم می‌تواند آنها را در رسیدن به اهدافشان کمک کند باید با تمام توان از تحقق اهداف این سودجویان جلوگیری شود.
حق‌پناه به نقش جامعه روحانیون در بصیرت‌افزایی در جامعه اشاره کرد و گفت: روحانیون باید هوشیار باشند و قبل از وقوع هر تفرقه و آسیبی از ناحیه تفرقه‌افکنان مردم را توجیه کنند.
وی افزود: در این راستا رادیو مریوان آمادگی خود را برای سخنرانی روحانیون و توجیه وآمادگی مردم به منظور عبادت درماه مبارک رمضان اعلام کرده است.
وی عنوان کرد: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در این خصوص باید به صورت ویژه مورد توجه جامعه روحانیون قرار گیرد.
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی مریوان گفت: روحانیون در این راستا با استفاده از تریبون‌های نماز جمعه، نماز جماعات، محافل و نمازهای یومیه مردم را آگاه و به افرادسود جو اجازه دخالت ندهند.
وی با بیان اینکه این جلسات هماهنگی با توجه به مشکلاتی که در این حوزه در گذشته داشتیم می‌تواند نقش مهمی در ایجاد هماهنگی در بین جامعه روحانیون و هدایت مردم این شهرستان داشته باشد، اذعان کرد: طی سال‌های گذشته مشکلاتی در این حوزه دامن‌گیر روحانیون شده که مرکز بزرگ اسلامی مریوان درراستای وظیفه اقدام به برگزاری این جلسه به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر با استفاده از نظرات و راهکارهای علما کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست