شناسه خبر: 114968

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=114968

ایران؛ حامی واقعی مردم افغانستان
مولوی ریگیان پور بیان کرد: ایران همواره پشتیبان مردم افغانستان بوده است و از هر نوع برنامه‌ای که ضد آمریکا و به نفع مردم افغانستان باشد، حمایت می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان مولوی عبدالرحیم ریگیان پور امام جمعه اهل سنت مسجد خالد بن ولید میرجاوه در مصاحبه با رابط خبری ما پیرامون تحولات افغانستان گفت: ملت افغانستان سالیان سال به دلیل حضور شوروی و آمریکا در کشورشان آواره و دربدر هستند که ملاحظه کردیم شوروی شکست خورد و این کشور را ترک کرد و امروز هم آمریکا ذلیلانه پا به فرار گذاشت.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به اتفاقات و تحولات اخیر افغانستان وظیفه کشورهای همسایه است که پای کار بیایند و بین گروه ها و جبهه های مختلف افغانستان اتحاد ایجاد کنند تا دست بیگانگان کوتاه شود.
امام جمعه اهل سنت مسجد خالد بن ولید میرجاوه تصریح کرد متاسفانه آثار بد آمریکایی‌ها در افغانستان باقی مانده است مانند فرهنگ نامناسب غربی و تخریب فرهنگ اصیل افغان و شهر های مهم این کشور.
مولوی ریگیان پور اظهار داشت: برگزاری انتخابات در افغانستان یکی از راهکارهای اصلی برای این کشور است که کشورهای منطقه برای برگزاری آن می‌توانند نقش مهمی را ایفا کنند.
وی بیان کرد: ایران همواره پشتیبان مردم افغانستان بوده است و از هر نوع برنامه‌ای که ضد آمریکا و به نفع مردم افغانستان باشد، حمایت می کند.
فهرست